09:05
31 maj 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dacia w Polsce hitem. Ale kupują ją w kraju, by... Wywieść ją za granicę!

Zamieszczono dnia pon., 2019-05-20 20:48

Z danych branżowego serwisu Focus2Move wynika, że w kwietniu Polacy kupili o blisko 4 proc. więcej aut niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Szczególne powody do zadowolenia mogą mieć dealerzy Dacii.

Zainteresowanie rumuńską marką wzrosło w porównaniu rok do roku o - uwaga - ponad 50 proc. Dzięki temu producent z Mioveni awansował na 5. pozycję w rankingu najpopularniejszych marek w naszym kraju.

W przypadku Dacii za wzrost zainteresowania odpowiada w dużej mierze drugie wcielenie popularnego Dustera. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że Dacia od wielu miesięcy utrzymuje się w ścisłej czołówce tzw. "reeksportu". Oznacza to, że duża część sprzedawanych w naszym kraju pojazdów kupowana jest przez pośredników tylko po to, by - po zarejestrowaniu w Polsce - wywieźć je zagranicę.

W ubiegłym roku Dacia znalazła się w pierwszej czwórce najchętniej reeksportowanych aut. Wśród wywożonych z polski modeli królują pojazdy o charakterze użytkowym - Logany MCV czy Dokkery. Sporym wzięciem wśród "pośredników" cieszy się też Dacia Sandero.

Red. / Zdj. Dacia