09:05
31 maj 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Podróż w czasie z Automobilklubem Morskim z Gdyni - relacja z Nocy Muzeów

Zamieszczono dnia ndz., 2019-05-19 08:04

Automobilklub Morski, Klub Obywatelski, działający od 1936 roku, będący instytucją pożytku publicznego, której jednym z celów jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i propagowanie związanych z nim dobrych praktyk, po raz pierwszy zorganizowało w tym roku wystawę w ramach "Nocy Muzeów" - były artefakty świata techniki, dawne perełki motoryzacji i wiele, wiele więcej.


W swojej siedzibie, znajdującej się w zabytkowej willi w stylu zakopiańskim w założeniu wpisującej się w gdyński modernizm, zaprezentowano wystawę zabytkowych pojazdów i przedmiotów związanych z zabytkową motoryzacją oraz historią i osiągnięciami zawodników Automobilklubu. Niewątpliwie wystawa była w stylu #retro - wspomnieniem ponad już 80-letniej historii klubu i ludzi z nim związanych skutecznie przyciągneli odwiedzających.

 

 

 

 

Widzowie zobaczyli pamiątki po rajdach i wystawach motoryzacyjnych. Zobaczyli osiągnięcia sekcji sportowej, pojazdów zabytkowych, kartingu i caravaningu oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego, które mocno wpisały się w historię nie tylko Gdyni ale także naszego regionu i całego kraju. Brawo AKM !

Rred. Bch, zdj. Bch