12:05
30 maj 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policjanci z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Zamieszczono dnia śr., 2019-04-17 14:04

We wtorek gdańscy policjanci spotkali się z pracownikami urzędu miasta oraz mieszkańcami Gdańska. Podczas debaty mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w miejscu publicznym oraz w miejscu zamieszkania.

We wtorek (16 kwietnia) funkcjonariusze z wydziału prewencji gdańskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z gdańskimi urzędnikami oraz mieszkańcami miasta Gdańska. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci z komisariatu VIII Policji w Gdańsku, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo Mieszkańców Gdańska oraz urzędników pracujących w rejonie, którym się opiekują. Naczelnik Wydziału Prewencji oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych komisariatu na Suchaninie przez cały czas byli do dyspozycji uczestników debaty.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta Gdańska przy ul. Nowe Ogrody 8/12 w ramach cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w miejscu publicznym oraz w miejscu zamieszkania.

Mundurowi szczegółowo omówili wybrane przepisy z zakresu prawa karnego odnoszące się do urzędników oraz osób prywatnych. Policjanci opowiedzieli o przypadkach, w których nastąpiło zagrożenie oraz radzili jak się w takiej sytuacji zachować. W trakcie spotkania policjanci odpowiadali na pytania dotyczące sytuacji, w której np. grożono urzędnikowi. Funkcjonariusze udzielili informacji gdzie oraz w jaki sposób można ten fakt zgłosić. Policjanci odpowiadali również na pytania dotyczące nagrywania i rozpowszechniania wizerunku urzędnika oraz osoby prywatnej.

Policyjny psycholog z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podczas swojego wystąpienia omówił i wyjaśnił przyczyny agresywnego zachowania osób, które można spotkać w pracy oraz w miejscu publicznym. To, jak nie dopuścić do eskalacji zachowania zdenerwowanego klienta, jak wyhamować jego emocje i jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób to jeden z tematów wczorajszej rozmowy.

info/foto: KMP w Gdańsku