19:05
25 maj 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policzyli osoby bezdomne w Gdańsku - żeby pomóc i zaktywizować

Zamieszczono dnia pt., 2019-02-15 10:16

Co roku pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, wraz z funkcjonariuszami Policji i innych służb oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych, sprawdzają, ile osób dotkniętych bezdomnością żyje w Gdańsku. Tegoroczna akcja odbyła się w nocy z 13 na 14 lutego.

- Co roku dzięki działaniom miasta, służb miejskich i organizacji pozarządowych udaje się zaktywizować blisko 80 osób w kryzysie bezdomności. Znajdują zatrudnienie, szkolą się. Uczestniczą w rozmaitych projektach aktywizujących, włączają się w życie społeczne. Chcemy, by ten proces postępował, stąd tak ważny jest monitoring sytuacji w mieście i coraz skuteczniejsze przeciwdziałanie niekorzystnemu zjawisku - mówił podczas wieczornej odprawy służb Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych, który uczestniczył w akcji.

W nocy ze środy na czwartek patrole, w których uczestniczyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych (łącznie ponad 70 osób), odwiedziły miejsca niemieszkalne, pustostany, kanały, zsypy, bocznice kolejowe, dworce i okolice, w których mogły przebywać osoby dotknięte bezdomnością. Akcja rozpoczęła się o godz. 20:00 i trwała do 2:00 w nocy.

 
mat. prasowy Miasta Gdańsk + zdj.