22:07
17 lipiec 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Mercedes eVito i eSprinter są, pytanie kiedy w salonie BMG Goworowski ?

Zamieszczono dnia pon., 2018-07-09 10:21

W obu modelach za napęd odpowiada silnik elektryczny, który generuje 84 kW, tj. ok. 114 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm. Nie znamy jeszcze wartości przyspieszenia eVito i eSprintera, a w przypadku maksymalnej prędkości... to nabywca może zdecydować, ile ma ona wynosić. Do wyboru są opcje z maksymalną wartością na poziomie 80, 100 i 120 km/h. Po co takie kombinacje? Dzięki temu nabywca (właściciel firmy, zarządzający flotą pojazdów dostawczych) będzie mógł pośrednio wpływać na oszczędność energii i na realny zasięg takiego auta. Jeśli miejsca dostaw będą znajdować się wyłącznie w obrębie jednej miejscowości, wówczas i tak szybciej niż 80 km/h kierowca nie powinien się poruszać.

 

 

Na początek możliwości wyboru elektrycznych dostawczaków Mercedesa nie będą tak duże, jak wariantów spalinowych. eVito będzie oferowany w dwóch rozstawach osi - 5140 oraz 5370 mm, o ładowności od 1048 do 1073 kg i przestrzeni ładunkowej o pojemności od 6 do 6,6 m3. Dzięki umiejscowieniu akumulatorów pod pojazdem pojemność ta jest identyczna jak w standardowych odmianach. Zestaw trzech baterii o łącznej pojemności 41 kWh zapewnia zasięg ok. 150 km, a przy niekorzystnych warunkach pogodowych ok. 100 km. Ich ponowne naładowanie przy użyciu standardowej ładowarki zajmie ok. sześciu godzin.

 

 

Władze Mercedesa zdają sobie sprawę, że przekonanie przedsiębiorców do przesiadki do aut elektrycznych nie będzie łatwą sprawą i nie będzie uzależnione wyłącznie od dostępnej oferty pojazdów. Dlatego też już teraz Niemcy testują różne narzędzia i usługi, które będą wspomagać właścicieli firm, którzy zdecydują się rozbudować swoje floty pojazdów o elektryczne Mercedesy. Jednym z takich narzędzi będzie aplikacja eVAN Ready, ponadto Mercedes będzie oferował indywidualne porady swoim klientom w kwestii doboru najlepszych rozwiązań, a także analizę całkowitego kosztu posiadania elektrycznych pojazdów dostawczych w porównaniu z samochodami ze spalinowymi silnikami.

Co z pytaniem o dostępność aut w salonach BMG Goworowski ?

Oficjalna premiera Mercedesa eVito będzie miała miejsce jesienią podczas targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze. Niedługo potem eVito trafi do sprzedaży na pierwszych europejskich rynkach. Polscy przedsiębiorcy będą jednak musieli poczekać na pierwszego elektrycznego Mercedesa do przyszłego roku. Podobnie zresztą jak w przypadku eSprintera. Zaprezentowane w Hamburgu egzemplarze były wprawdzie jeszcze prototypami, ale bardzo bliskimi już wersji produkcyjnych. Większych zmian z całą pewnością już nie będzie.

Po większych modelach dostawczych w kolejce czeka już eCitan. Na razie nie znamy dokładnej daty, kiedy ten najmniejszy model w ofercie pojazdów dostawczych Mercedesa pojawi się na rynku. Raczej jednak nie powinno trwać to zbyt długo, gdyż zakładamy, że układ napędowy zostanie w całości wykorzystany z eVito i eSprintera.

Na tą chwilę, w salonach BMG Goworowski można już podziwiać spalinowego Sprintera w nowej odsłonie, samochód również odjeżdza konkurencji dzięki wsparciu różnych systemów i nowoczesnej techniki - tyle gadania, "marsz" do salonu po więcej szczegółów !

red. / mat. BCh, zdj. Mercedes