14:07
22 lipiec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Trzeźwa Autostrada - akcja policyjnej drogówki

Zamieszczono dnia sob., 2018-07-07 13:11

W najbliższy poniedziałek, 9 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwa autostrada”, których celem będzie wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci będą także reagowali na przypadki niekorzystania przez osoby poruszające się pojazdami z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

Przemierzając setki kilometrów autostradą rozwijamy duże prędkości, ruch jest coraz większy w związku z wakacyjnymi wyjazdami. Dodając do tego alkohol lub narkotyki powstaje niezwykle niebezpieczna mieszanka, której skutkiem może być tragiczne zdarzenie drogowe. 

Pomorscy policjanci 9 lipca przeprowadzą działania, których głównym celem jest wyeliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Na bramkach spotkamy mundurowych z alkomatami oraz testerami na zawartość narkotyków. Pozytywny wynik podczas badania alkomatem lub narkotestem wiąże się z natychmiastową utratą prawa jazdy, usunięciem pojazdu na koszt właściciela, często zatrzymaniem, rozprawą sądową i licznymi, innymi konsekwencjami. 

Przypominamy, że należy korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz dbać o prawidłowe przewożenie dzieci.

red. / zdj. mat. pomorska policja