19:05
21 maj 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Słupsk: Policja odzyskała skradzioną biżuterię znacznej wartości

Zamieszczono dnia czw., 2018-05-24 14:00

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzież sześciu włamań do mieszkań, lombardu i jubilera w Słupsku i w mieszkaniu podejrzanych zabezpieczyli złotą i srebrną biżuterię wartą około 60 tysięcy złotych. W związku ze sprawą zatrzymany został 31 letni słupszczanin i jego 28 – letnia konkubina. Jak ustalili kryminalni kobieta pomagała w zbyciu skradzionego mienia. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia. Zatrzymany mężczyzna musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do lat 10

Policjanci z komisariatu I w Słupsku zajmowali się sprawą włamań do mieszkań, lombardu i jubilera. Sprawy te miały wspólny mianownik, którym była kradziona przez włamywaczy biżuteria. Łączne straty pokrzywdzonych to prawie 60 tysięcy złotych. Konsekwentne działania kryminalnych skutkowały nie tylko zbieraniem obszernego materiału dowodowego, ale równolegle ustalaniem kto odpowiada za zaistniałe przestępstwa. Badano wszelkie pojawiające się wątki. Kryminalni, zabezpieczali dowody z miejsc włamań, dokładnie analizowali wpływające informacje, ustalali ewentualnych świadków, analizowali monitoring oraz materiały mogące pomóc w ustaleniu sprawcy bądź sprawców - łącznie sześciu przestępstw. Włożony wysiłek śledczych doprowadził do wytypowania, a następnie zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o wymienione włamania. Okazało się, że to mieszkańcy Słupska, 31- letni mężczyzna oraz jego 28-letnia konkubina. Policjanci podczas ich zatrzymania, w mieszkaniu odzyskali znaczne ilości złotej i srebrnej biżuterii. Łączna wartość jest w tej chwili szacowana. 

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Obydwoje zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 31- latek za włamania natomiast jego konkubina w związku ze sprzedażą kradzionej biżuterii, usłyszała zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi jej nawet 5 lat-więzienia.

info/foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.