04:01
19 styczeń 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Toyota ciągle inwestuje w najpopularniejsze auto świata. 170 milionów dla Corolii

Zamieszczono dnia ndz., 2018-04-29 08:36

Toyota ogłosiła, że zainwestuje 170 milionów dolarów w stanie Missisipi w uruchomienie produkcji nowej Corolli, zaprojektowanej w technologii Toyota New Global Architecture (TNGA). Nowe linie produkcyjne Corolli 12. generacji powstaną w Toyota Motor Manufacturing Missisipi w Blue Springs.

Inwestycja o wartości 170 milionów dolarów w fabrykę w Blue Springs obejmuje całkowitą wymianę linii produkcyjnych. Nowe linie pozwolą budować samochody bardziej wydajnie i szybciej wprowadzać modyfikacje. Inwestycja w TNGA wzmocni konkurencyjność fabryki w Missisipi.

TNGA to nowa filozofia projektowania i produkcji samochodów w technologii modułowej, która pozwala tworzyć samochody wyższej jakości w krótszym czasie, zachowując charakterystyczny dla Toyoty poziom niezawodności i bezpieczeństwa. Samochody zbudowane w architekturze TNGA mają lepsze osiągi, prowadzą się bardziej bezpośrednio i są wygodniejsze. Modułowa konstrukcja pozwala skrócić czas projektowania nowego modelu i szybciej przystosowywać je do zmieniających się potrzeb rynku. Obecnie na światowych rynkach dostępne są cztery modele zbudowane na platformie TNGA – Prius, Prius Plug-in Hybrid, Camry i Toyota C-HR.

Od 2007 roku Toyota przeznaczyła na budowę i rozwój zakładu w Missisipi ponad miliard dolarów. Wprowadzenie technologii produkcji TNGA oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu pozwoli stworzyć 400 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jest to element pięcioletniego programu inwestycji Toyoty w amerykańskie zakłady na kwotę 10 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat, który do dziś został zrealizowany niemal w połowie. W ciągu 60 lat obecności Toyoty na amerykańskim rynku firma zainwestowała w tym kraju 25 miliardów dolarów.

red.