13:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Puszczańska Baza Lotnicza dla dzieci

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:47

Co łączy Adama Sztabę – kompozytora, producenta i jurora popularnego programu rozrywkowego, Agnieszkę Popielewicz – prezenterkę telewizyjną, czy aktorów: Olgę Borys i Jacka Kawalca z 49 Bazą Lotniczą w Pruszczu Gdańskim? Odpowiedzią wcale nie jest miłość do latania (chociaż, kto wie), ale … chęć pomagania innym- potrzebującym, biedniejszym, czy słabszym.

Wszystkie wspomniane wyżej osoby i wiele innych włączyły się wraz z pruszczańską bazą do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez gdańską Fundację Hospicyjną „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka fundacja przedstawiła listę swoich podopiecznych (dzieci, które straciły w hospicjum kogoś bliskiego) wraz z ich marzeniami. Blisko 400 dzieci napisało w kilku słowach o swoim wymarzonym prezencie na 1 czerwca. Jakież było zaskoczenie wśród żołnierzy i pracowników po przeczytaniu listy marzeń najmłodszych podopiecznych fundacji. Dzieci oprócz zabawek, gier czy książek prosiły np. o środki czystości, dres ulubionej marki sportowej czy soki Kubuś albo świnkę skarbonkę.

49 Baza Lotnicza postanowiła uszczęśliwić 17-letniego Wojtka z południa Polski, który poprosił o aparat fotograficzny. Na hasło: chcemy pomóc dziecku- reakcja żołnierzy i pracowników wojska była natychmiastowa. Zebrane fundusze wystarczyły nie tylko na świetny sprzęt fotograficzny, ale również na dodatkowe gadżety.

Dnia 16 maja 2012 roku odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli Fundacji Hospicyjnej z dowódcą pruszczańskiej bazy, pułkownikiem dyplomowanym pilotem Piotrem Saniukiem. Dowódca w imieniu wszystkich żołnierzy i pracowników bazy przekazał prezent koordynatorkom projektu: Justynie Ziętek i Beacie Łopatniuk. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wesprzeć tak potrzebną inicjatywę i podarować uśmiech jednemu z podopiecznych Fundacji Hospicyjnej” – podkreślił płk Saniuk, przekazując podarunki dla Wojtka. „Niech świat w obiektywie będzie ciekawy i inspirujący” – tymi słowami zakończył dowódca lotnicze życzenia dla nastolatka.

Dodaj komentarz