23:05
6 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowa galeria handlowa w centrum Kolbud

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:33

W centrum Kolbud zostanie wybudowana galeria handlowa. Obiekt stanie tuż przy rondzie naprzeciw Urzędu Gminy, na działce, która do tej pory nie była wizytówką miejscowości, a wręcz przeciwnie. Inwestorem jest firma Proxima z Gdańska.
- Planujemy uzyskać pozwolenia na budowę w maju i wtedy od razu rozpocząć budowę galerii - zapewnia Robert Wysłocki, prezes zarządu firmy Proxima. - Obiekt ma być gotowy do końca tego roku.

Nowa galeria handlowa o powierzchni 3 tys. m kw ma powstać przy rondzie w Kolbudach. Mieszkańcy czekają na otwarcie sklepów znanych marek, ale obawiają się utrudnień w ruchu
Jak wskazuje prezes powierzchnia obiektu będzie liczyć ok. 3000 m kw. i swoje placówki znajdą tam sklepy znanych marek. - Kolbudy to teraz niemal dzielnica Gdańska - mówi inwestor. - Miejscowość dynamicznie się rozwija. Z badań jakie przeprowadziliśmy wynika, że jest zapotrzebowanie na tego typu usługi.
Jak zapewnia Robert Wysłocki, Kolbudom nie grozi także paraliż komunikacyjny. - Miejscowość na pewno się nie zakorkuje, a wręcz przeciwnie. Jednak o szczegółach nie mogę teraz powiedzieć, ponieważ nanosimy cały czas jeszcze poprawki - mówi prezes.
Z inwestycji cieszy się Leszek Grombala, wójt gminy Kolbudy. - Nareszcie powstanie galeria handlowa - mówi. - Nie dość, że mieszkańcy będą mogli robić zakupy w nowoczesnym obiekcie, to jeszcze powstaną rozwiązania komunikacyjne, na których skorzystają.
W ramach inwestycji od strony drogi wojewódzkiej zostanie poszerzony chodnik, parking galerii znajdować się będzie od strony ul. Leśnej i Polnej. - W tej części inwestor zmodernizuje drogę dojazdową do galerii, więc nie będzie nowego zjazdu z drogi wojewódzkiej - zapewnia Jacek Grąziewicz z Urzędu Gminy w Kolbudach. - Ciekawostką jest, że galeria w Kolbudach będzie prawdopodobnie pierwszym tak dużym obiektem na terenach wiejskich. Do tej pory tak duże galerie powstawały na działkach przy obwodnicy lub w miastach.
Pani Paulina z Kolbud cieszy się, że powstanie takie miejsce. - Myślę, że na pewno galeria znajdzie swoich klientów - mówi. - Utrudnienia komunikacyjne zapewne pojawią się, bo sklep będzie tuż przy rondzie.

Dodaj komentarz