00:05
7 maj 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Drzewko za makulaturę na Faktorii

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:23

"Dziennik Bałtycki", Urząd Miasta Pruszcz Gdański oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na obchody Dnia Ziemi, w ramach którego przeprowadzona zostanie akcja "Drzewko za makulaturę".

Za 5 kg papierowych odpadów i kupon z naszej gazety będzie można otrzymać sadzonki przygotowane przez Nadleśnictwo Kolbudy oraz Urząd Miasta. Przypominamy, że ze względu na duże zainteresowanie akcją jednorazowo będzie można oddać 50 kg makulatury. Ponadto prowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, akumulatorów, świetlówek, przeterminowanych leków, starych termometrów rtęciowych, tonerów, opon. W trosce o zdrowie mieszkańców na miejscu będzie można wykonać m.in. pomiary masy ciała, obwodu w pasie, ciśnienia tętniczego.

W tym roku moc atrakcji przewidziano dla najmłodszych mieszkańców miasta, uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i przedszkolaków. O godz. 13 odbędzie się dla nich przedstawienie poświęcone ekologii pn. "Opowieści smutnej rzeki" w wykonaniu Teatru Pozytywka z Krakowa. Z kolei właściciele psów będą mogli zwierzaki bezpłatnie zaczipować. Akcja odbędzie się w tym roku w piątek 27 kwietnia w godz. 12-17 na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria przy ul. Zastawnej, wjazd od ul. Grunwaldzkiej.

Dodaj komentarz