12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Weekendowe warsztaty w Instytucie Kultury Miejskiej

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:13

W sobotę 21 kwietnia w Instytucie Kultury Miejskiej rozpocznie się cykl weekendowych warsztatów poświęconych doskonaleniu przydatnych lub po prostu przyjemnych umiejętności. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstaw robienia na drutach oraz szycia, śpiewania kołysanek swojemu nienarodzonemu lub świeżo narodzonemu dziecku, przygotowywania elementów biżuterii dla miasta, rysowania komiksów czy własnoręcznego naprawiania ulubionego roweru.

W maju odbędą się cztery warsztaty: warsztat biżuterii miejskiej „krzyżyk nie kółko" (prowadzenie: Patrycja Świderska i Magdalena Reczyńska), warsztat robienia na drutach "Kotek Puchatka" (Agnieszkę Baaska i Jolanta Dudzińska), warsztat śpiewu kołysanek „Kołysanki – nocne bajki" oraz warsztat śpiewu "Twórcze użycie głosu" (prowadzenie warsztatów śpiewu: Lena Majewska). Prace przygotowane w ramach warsztatów biżuterii miejskiej i robienia na drutach będą prezentowane w czasie akcji miejskiej Streetwaves (2-3 czerwca).

Warsztaty odbędą się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej, która stopniowo zmienia swój wygląd i atmosferę. Białe ściany zastąpiły już drewniane regały z książkami, niebawem pojawi się duży stół do rozmów, spotkań i pracy warsztatowej. Siedziba Instytutu Kultury Miejskiej staje się miejscem spotkań, wspólnej pracy, czytelnią i, już niedługo, niewielką kawiarnią.

Opisy warsztatów:

Warsztat biżuterii miejskiej „krzyżyk nie kółko"
prowadzony przez: Patrycję Świderską i Magdalenę Reczyńską
skierowany do: młodzieży od 13 roku życia

Szerokie spektrum motywów wykonywanych haftem krzyżykowym zainspirowało artystki do stworzenia haftu street-artowego, który będzie zdobił dosyć ponure części miasta. Podczas warsztatów powstanie biżuteria dla miasta, która następnie będzie zdobiła mury, ulice oraz zakamarki podwórek. Powstałe w wyniku warsztatów prace będą prezentowane podczas Streetwaves w dniu 2 czerwca w dzielnicy Orunia.
Zapewniamy materiały warsztatowe oraz poczęstunek.

Plan zajęć:
21.04 (sob), 28.04 (sob), 5.05 (sob), 12.05 (sob), 19.05 (nd), 26.05 (sob) w godzinach 14.00 - 16.00

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

Prezentacja prac warsztatowych podczas Streetwaves w dzielnicy Orunia 2 czerwca (sob).

Warsztat robienia na drutach Kotek Puchatka
prowadzony przez: Agnieszkę Baaskę i panią Jolę Dudzińską.
Skierowany do: osób na każdym poziomie zaawansowania - od zerowego do drutowego mistrza/mistrzyni - w każdym wieku i każdej płci

Jeśli nigdy nie mieliście drutów w rękach - oto nadeszła ta chwila. Jeśli robicie na drutach z zamkniętymi oczami przyjdźcie dokończyć dawno rozpoczęty, a dotąd niedokończony, sweter lub skarpety - zapewniamy dobrą kawę, fajne towarzystwo i dużo motywacji do pracy! A także druty różnej grubości oraz wełnę typu "kotek" i "puchatka".
Nasze warsztaty to nie tylko praca, ale i ciekawa atmosfera wymiany myśli, spostrzeżeń i umiejętności. Na warsztatach skupimy się głównie na przygotowaniu wełnianych szalików, które staną się częścią instalacji oplatającej drzewa i elementy architektury jednej z dzielnic podczas Streetwaves (2-3 czerwca).

Plan zajęć:
21.04 (sob), 28.04 (sob), 5.05 (sob), 12.05 (sob), 19.05 (nd), 26.05 (sob) w godzinach 12.00 - 14.00

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

Prezentacja prac warsztatowych podczas Streetwaves w dniach 2-3 czerwca.

Warsztat śpiewu kołysanek „Kołysanki – nocne bajki"
Prowadzony przez: Lenę Majewską.
Skierowany do: rodziców z dziećmi, rodziców spodziewających się dzieci, wszystkich osób zainteresowanych warsztatem wokalnym i chcących doskonalić swoje umiejętności. Zachęcamy do udziału rodziców z dziećmi.

Celem warsztatu jest: wspólna nauka tradycyjnych kołysanek oraz możliwość stworzenia własnych, zapoznania się z różnymi technikami oddechowymi i relaksacyjnymi, powiązania śpiewu z ruchem, spotkanie w miłym towarzystwie i możliwość wspólnego śpiewu. Najlepiej ubrać się w luźnie nie krępujące ruchów ubranie.
Plan zajęć:
29.04 (nd), 13.05 (nd), 27.05 (nd) w godzinach: 12.00 - 14.00

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

Warsztat śpiewu "Twórcze użycie głosu"
Prowadzony przez: Lenę Majewską
Skierowany do: osób 20+ wraz z towarzyszącymi starszymi osobami z rodziny (np. matki, ojcowie, babcie, dziadkowie, ciotki, wujkowie).

Odkrywasz możliwości swojego głosu? Na warsztat zapraszamy wszystkie osoby, które chciałby popracować nad wzmocnieniem, udźwięcznieniem, otworzeniem swojego głosu oraz większym połączeniem głosu z ciałem.
W czasie warsztatu poznamy i nauczymy się kilku tradycyjnych melodii oraz piosenek gospel, które będziemy wspólnie śpiewać. Warsztat będzie oparty na naturalnym sposobie wydobywania głosu, który w doskonały sposób wpływa na nas i nasze samopoczucie. Będziemy się uczyć jak nie bać się śpiewania i dobrze się przy tym bawić.
Nasz głos jest naszą mocą, więc zacznijmy używać go już teraz wykorzystując całe spektrum naszego głosu od szeptu po krzyk. Bawmy się i ćwiczmy jednocześnie wykorzystując cały potencjał naszego ciała. Jak również nauczmy jak relaksować i otwierać ciało za pomocą oddechu.
Aby lepiej zapamiętać poznane melodie każdy z uczestników warsztatu dostanie materiał muzyczny w formie mp3.
Jak się ubrać? Wygodne ubranie nie krępujące ruchów.

Plan zajęć:
29.04 (nd), 13.05 (nd), 27.05 (nd) w godzinach: 16.00 - 18.00

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Telefon kontaktowy dla uczestników: 664 976 235

Na wszystkie warsztaty wstęp wolny.

Dodaj komentarz