00:05
7 maj 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański w dziesiątce najlepszych samorządów

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:08

Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański otrzymała wyróżnienie w rankingu Samorządowy Manager Regionu 2011 w województwie pomorskim. Tym samym gmina znalazła się wśród dziesięciu najlepszych gmin Pomorza. Plebiscyt przygotowany przez gazetę „Puls Biznesu” i czołową agencję badawczą TNS Pentor został zorganizowany po raz pierwszy wśród gmin i miał on na celu uhonorowanie liderów wśród jednostek samorządu terytorialnego.

TNS Pentor zwrócił się do wszystkich gmin w Polsce z prośbą o wskazanie samorządów, o których można powiedzieć, że są liderami w regionie. Dokonując wyboru nie mogli wskazać własnej gminy. Pod uwagę wzięto takie kryteria jak - tempo rozwoju, pozyskanie pieniędzy unijnych, wspieranie przedsiębiorców, działających na terenie danej gminy, konsolidację społeczności lokalnej.

Dodatkowo przedstawiciele samorządów gminnych dokonywali oceny własnych planów inwestycyjnych. Ocenie podlegały takie obszary jak: budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji opadowej, dróg, chodników i mostów, budowa i modernizacja obiektów edukacyjnych i infrastruktury dziecięcej. Brano pod uwagę również budowę i modernizację obiektów sportowo – rekreacyjnych, informatyzację gminy, potrzeby w zakresie budowy lub rozwój systemu zagospodarowania odpadów, czy też budownictwa komunalnego.

- To ogromne szczęście znaleźć się w czołówce z takimi miastami jak Gdynia, Gdańsk czy Sopot – mówi Magdalena Kołodziejczak. – Nasza gmina otrzymała dużo wyróżnień, ale to jest szczególne, ponieważ zwycięzców wyłonili inni samorządowcy. A przecież w naszym województwie nie brakuje znakomicie zarządzanych gmin. Ale chcę podkreślić, że ten sukces był możliwy dzięki moim pracownikom, a także dobrej współpracy z sołtysami i radnymi.

Dodaj komentarz