04:06
23 czerwiec 2021
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powtórzymy moto rajd sprzed 100 lat!

Zamieszczono dnia pt., 2021-05-07 08:43
Dokładnie 100 lat temu w Jagatowie wystartował pierwszy z cyklu największych wyścigów motocklowych na przedwojennej Ziemi Gdańskiej!
Wraz z włodarzami samorządów na których terenie odbywały się niegdyś te niezwykle dramatyczne zmagania i miłośnikami zabytkowych motocykli , postanowiliśmy je przypomnieć! W sobotę, 12.06.2021 roku, w samo południe, startujemy spod Zespołu Szkół w Rusocinie, aby przez Wojanowo, Jagatowo, Trąbki Wielkie, Kłodawę, Rusocin, dojechać do Cieplewa Tam planujemy krótki wykład o historii imprezy. Będzie na co popatrzeć, ponieważ dawną trasą pojadą naprawdę zabytkowe motocykle. Wśród nich takie, które mają już prawie 100 lat!
Imprezę wsparli: Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak, Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Wójt Gminy Trąbki Wielkie, Błażej Konkol, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel. Wezmą w niej zaś udział nasi przyjaciele - motocykliści z Old Bike Club, Retro Monkeys, a także, oczywiście, Automobiklubu Morskiego i PZMot Zarząd Okręgowy w Gdańsku. Współorganizatorem jesteśmy my, czyli portal www.polnocna.tv oraz www.strefahistorii.pl a to oczywiście nie wszyscy... Będą też z nami rekonstruktorzy z SRH Fort i GRH Retrospekcja. Więcej - systematycznie na wydarzeniu - widzimy się niedługo!!!
A więcej o historii tego rajdu napisano tu:

(red.)

Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/6436-gdanskie-wyzyny-i-przedwojenne-wyscigi-motocyklowe?fbclid=IwAR1WGMYw1QWq2X4_BgjrUu1y6ifvWXi5Y17vbOsJith7-nQNVhKlvmR6JcA

Dodaj komentarz