05:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Bytów: Motocyklista spowodował wypadek

Zamieszczono dnia czw., 2021-03-04 19:19

Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Lęborskiej w Bytowie. Jak wstępnie ustalili mundurowi przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej, było nieprawidłowe wyprzedzanie przez motocyklistę. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Wczoraj po godzinie 16 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku w Bytowie na ul. Lęborskiej. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu, wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z kierującym skodą, który skręcał w lewo. Niestety w związku z obrażeniami, jedna osoba została przewieziona do szpitala. Okazało się, że mieszkaniec gminy Borzytuchom nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.

Śledczy, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdu.

Bytowscy mundurowi przypominają, że wyższa temperatura i coraz dłuższe słoneczne dni powodują, że na drogach możemy spotkać motocyklistów. Na początku sezonu musimy pamiętać o bezpieczeństwie, ponieważ uszkodzenia asfaltu i piach na jezdni oraz wzmożony ruch, to potencjalne zagrożenie dla kierujących jednośladami. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń!

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze.

info/foto/KPP w Bytowie