05:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pięciu pijanych kierowców zatrzymanych na drogach powiatu gdańskiego

Zamieszczono dnia wt., 2021-03-02 08:37

Pruszczańscy policjanci podsumowali weekend ma drogach w powiecie gdańskim. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym kierowcom. Jeden z nich jadąc pojazdem ciężarowym, stracił panowanie nad swoim samochodem i wjechał do przydrożnego rowu.

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu gdańskiego policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym kierowcom.

W sobotę wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejsc. Mokry Dwór. Pojazd ciężarowy wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci z drogówki standardowo sprawdzili trzeźwość kierującego i okazało się, że 51-letni mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi oczywiście zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz mieszkaniec powiatu gdańskiego odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Oprócz tego zdarzenia jeszcze czterech innych mężczyzn kierowało pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

Policjanci w piątek prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Jednak nie tylko w ten dzień, lecz stale, mundurowi zwracają uwagę na miejsca, gdzie pieszy powinien być bezpieczny. Stróże prawa m.in. kontrolują prędkość pojazdów w rejonach przejść dla pieszych i reagują na niebezpieczne manewry w rodzaju niedozwolonego wyprzedzania, czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci z drogówki podczas weekendu odnotowali ponad 50 wykroczeń i nałożyli 42 mandaty karne. Najwięcej kontroli – 28 dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Gwoli ścisłości mundurowi odnotowali też pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Pozostałe wykroczenia, które były udziałem kierowców, to m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.  

Ponadto policjanci uniemożliwili też dalszą jazdę dwóm kierującym, którzy nie mieli uprawnień do kierowania samochodem.

KPP w Pruszczu Gdańskim