20:05
13 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Bądź widoczny na drodze. Noś odblaski

Zamieszczono dnia śr., 2021-02-24 12:40

Bytowscy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Szczególną uwagę skupiają nad bezpieczeństwem pieszych. Prezentujemy film, ukazujący jak bardzo niewidoczny jest pieszy, niekorzystający z odblasków. Mundurowi apelują: nie zapominajmy, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem.

Funkcjonariusze w trakcie służb patrolują liczne drogi w powiecie bytowskim. Dziś publikujemy nagranie z policyjnego wideorejestratora, ukazujące jak bardzo niewidoczny jest pieszy bez odblasków poza obszarem zabudowanym. Przypominamy, że porze wieczorowo-nocnej przy złej pogodzie pieszy ubrany w ciemne kolory jest zauważalny przez kierowcę z odległości tylko około 20 – 30 metrów.

Bytowscy funkcjonariusze zachęcają do noszenia elementów odblaskowych zarówno dzieci, jak i młodzież, a także dorosłych. Pamiętajmy, aby nosić odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków — z tyłu i z przodu.

Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Policjanci apelują: zadbajmy o własne bezpieczeństwo i dajmy się zobaczyć na drodze.

 

info/foto: KWP w Gdańsku