21:05
13 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Minister finansów zatrudni osobę do wymyślania nowych podatków

Zamieszczono dnia ndz., 2021-02-21 09:32
Podatki w 2021 roku są liczniejsze niż kiedykolwiek. Premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie zapewniał, że nowych danin nie będzie. Tymczasem już pobierana jest opłata od małpek, podatek cukrowy i handlowy. W planach też jest kontrowersyjny podatek od reklam, którego wprowadzenie jest planowane na lipiec. Najnowsze ogłoszenie o pracę w Ministerstwie Finansów poddaje w wątpliwość deklaracje rządu o niewprowadzaniu nowych podatków. Trwa rekrutacja osób potrzebnych do „przygotowania koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin”. 
 
Jest praca w resorcie finansów. Departament Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier zatrudni specjalistę m.in. od tworzenia nowych podatków. Zakres obowiązków?
 
„Przygotowywanie koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin, opracowywaniem projektów przepisów prawnych obejmujących nowe daniny i udział w procesie legislacyjnym ” – czytamy w ogłoszeniu. 
Do obmyślania nowych danin potrzebne są jednak kwalifikacje. Idealny kandydat powinien mieć wykształcenie prawnicze, doświadczenie w obszarze podatków, znać język angielski i polskie przepisy podatkowe. Chętni mogą przesyłać CV do 22 lutego.
Choć nowy pracownik, być może sam straci na nowych podatkach, w których wdrażaniu będzie miał swój udział, to rekompensatą mogą być benefity płacowe. Resort finansów gwarantuje etat, trzynastkę, nagrody jubileuszowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną  i kartę fitness. 
 
Zastanawia nas tylko do którego klubu ma byc ta karta - bo przecież wszystkie zostały zamknięte. No i czy ta opieka medyczna zakłada bezpośredni kontakt z lekarzem czy tylko teleporady - bo jeśli tak, to nie jest to atrakcyjna oferta ;)
 
KLB
foto/Ministerstwo Finansów