06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Opel Combo-e Life – Elektryczny napęd i potężny bagażnik

Zamieszczono dnia pt., 2021-02-12 10:54

Już pod koniec roku 2021 na rynku pojawi się elektryczna wersja praktycznego Opla Combo Life. Będzie miała 136 KM i zasięg wg WLTP na poziomie 280 km.

Wyjątkowo przestronny oraz w pełni elektryczny kombivan niemieckiego producenta będzie oferowany z jednymi lub dwoma bocznymi drzwiami przesuwanymi, w wersji standardowej lub XL o długości odpowiednio 4,4 lub 4,75 m, z pięcio- lub siedmiomiejscowym wnętrzem. W zależności od stylu i warunków jazdy nowy Combo-e Life może przejechać na jednym ładowaniu 50-kilowatogodzinnego akumulatora nawet 280 kilometrów (WLTP1). „Zatankowanie” energii do 80 procent pojemności akumulatora na publicznej stacji ładowania trwa około 30 minut.

Dzięki elektrycznemu napędowi generującemu moc 136 KM i 260 Nm momentu obrotowego Combo-e Life sprawdza się także na dłuższych i szybszych trasach. W zależności od wersji modelu kombivan przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 11,2 sekundy, a prędkość maksymalna 130 km/h (elektronicznie ograniczona) pozwala na swobodne podróżowanie autostradą. Zaawansowany system odzyskiwania energii z hamowania działający w dwóch trybach wybieranych przez użytkownika dodatkowo zwiększa efektywność napędu. Akumulator zawierający 216 ogniw w 18 modułach został umieszczony pod podłogą między przednią a tylną osią, bez ograniczania funkcjonalności przedziału pasażerskiego. Takie umiejscowienie akumulatora obniża też środek ciężkości, poprawiając stabilność przy silnym wietrze oraz w zakrętach. Akumulator Combo-e może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury — za pomocą ładowarki naściennej, stacji szybkiego ładowania, czy domowego gniazdka. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 procentach na publicznej stałoprądowej stacji ładowania o mocy 100 kW zajmuje niespełna 30 minut. W zależności od rynku i infrastruktury Opel Combo-e jest standardowo wyposażony w wydajną trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW lub jednofazową ładowarkę 7,4 kW.

Podobnie jak spalinowi krewniacy z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, nagrodzeni przez Autobest w plebiscycie „Best Buy Car Europe 2019”, bezemisyjny Combo-e Life oferowany jest w dwóch długościach nadwozia (4,40 m lub 4,75 m w odmianie XL), z pięcio- lub siedmiomiejscową kabiną. Bagażnik w krótszej odmianie pięciomiejscowej ma co najmniej 597 litrów pojemności (850 litrów w dłuższym wariancie). Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika w wersji krótkiej wzrasta wówczas ponad trzykrotnie — do 2126 litrów — a w wersji przedłużonej wynosi aż 2693 litry. Dodatkowo opcjonalnie składany fotel pasażera może utworzyć jedną płaszczyznę ze złożonymi tylnymi siedzeniami — wówczas do środka zmieści się nawet deska surfingowa. W obu odmianach modelu klienci mają do wyboru standardową tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40 lub trzy pojedyncze fotele, które można wygodnie złożyć od strony bagażnika. W obu przypadkach każde z siedzeń wyposażone jest standardowo w osobne mocowania Isofix, co pozwala na zamontowanie trzech fotelików obok siebie.

Nowy Combo-e Life pojawi się u dealerów jesienią tego roku, dołączając do modeli Corsa-e, Mokka-e, Grandland X plug-in hybrid oraz Zafira-e Life jako najnowszy przedstawiciel oferty zelektryfikowanych samochodów osobowych marki Opel. Wraz z nową generacją Astry, a także lekkimi pojazdami użytkowymi Vivaro-e, Combo-e i Movano-e do końca roku marka będzie miała w swoim portfolio aż dziewięć zelektryfikowanych modeli. Firma Opel planuje zelektryfikowane wszystkich swoich modeli osobowych i dostawczych do 2024 r.

Info. prasowe AMS