19:05
13 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Rząd otwiera kasyna!

Zamieszczono dnia czw., 2021-02-11 10:34

Restauracje, puby i siłownie pozostają zamknięte dla swoich klientów, ale... otwierają się kasyna! Rząd niespodziewanie rozszerzył katalog miejsc mogących wznowić swoją działalność.

 

Kasyna mogą się otworzyć pod warunkiem, że do środka wpuszczona zostanie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni i przy zachowaniu między klientami półtora metra odstępu.

Będzie można grać w karty, ruletkę, będzie można również rozmawiać i spożywać alkohol. I to najmocniej dziwi. Bo zgody na działanie w takim reżimie sanitarnym nie dostały kawiarnie, bary ani restauracje. Te, które zaryzykowały i się otworzyły, są gnębione licznymi kontrolami Sanepidu wręczającymi gotowe decyzje o ukaraniu, kontrolami policji czy Skarbówki – co jest chyba najcięższym orężem państwa w starciu z przedsiębiorcą.

 

Jednak niezwykłą słabość rządu do kasyn obserwujemy od samego początku pandemii. Początkowo długo władze wzbraniały się przed ich zamykaniem, a teraz znalazły się w pierwszej kolejności otwierania. I chyba wysokie wpływy podatkowe, na które powołują się współpracownicy premiera to bajka dla niezorientowanych w temacie. Oprócz kasyn rząd od dziś od północy ma otworzyć hotele, kina, teatry i sport na powietrzu. Pozostałe branże muszą czekać. Jest godzina 10.30 a rozporządzenia nadal nie ma.

 

KLB