20:05
13 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Chorwacja, dojazd własny, apartament z basenem - takie mamy plany na najbliższe wakacje

Zamieszczono dnia wt., 2021-02-09 15:44

Pomimo panującej w Polsce zimy, warto już dzisiaj pomyśleć o sezonie wakacyjnym. Jak podróżować w trakcie pandemii i być zadowolonym z wyjazdu? Gdzie się udać, aby w pełni wypocząć? Dowiedz się więcej poniżej.

Jak podróżować w obecnych czasach?

Ostatni rok pokazał nam, że niczego nie możemy być pewni i w jednej chwili może zostać nam odebrana możliwość podróżowania. Loty zostały w większości odwołane, a biura podróży zawiesiły działalność. Całe szczęście, sytuacja dynamicznie się zmienia i w tym roku możemy znaleźć własny sposób na podróżowanie. Z pewnością tęsknimy za możliwością swobodnych podróży i robimy plany na wakacje, ale bardzo stawiamy na bezpieczne, rozsądne podróżowanie. Obecnie to ten aspekt jest najważniejszy przy planowaniu wyjazdów. Pandemia mocno wpłynęła na podejście do podróżowania, więc szukamy innych rozwiązań niż dotychczas. Niezwykle rozsądnym pomysłem jest wynajmowanie apartamentu lub domu na wyłączność. Co nam to umożliwia? Przede wszystkim unikamy skupisk ludzi i nie musimy tak bardzo zwracać uwagi na dystans z innymi jak podczas wypoczynku na przykład w hotelu. Warto również w tym przypadku wybrać bliski kierunek w Europie, do którego możemy dojechać samochodem. Zapewnia to niezależność i możliwość szybkiego przemieszczania się w czasie wypoczynku. Nie musimy wypożyczać dodatkowego auta i narażać się na dodatkowe koszta. Jaki kierunek więc najlepiej wybrać?

Chorwacja jako wymarzone miejsce na wakacje

Przy decydowaniu się na dość blisko położone europejskie miejscowości, warto z pewnością rozważyć Chorwację. Jest to miejsce uważana przez wielu za urokliwe oraz idealne dla turystów. Przepiękne plaże, słoneczna pogoda oraz zapierające dech w piersiach widoki skuszą każdego. Ceny nie są tak bardzo wygórowane jak w innych wakacyjnych miejscowościach, co z pewnością stanowi plus. Jeżeli dodatkowo przyjedziemy własnym samochodem oraz wynajmiemy własny apartament, dodatkowo zapewni to nam swobodę i samodzielność na wyjeździe. Gdzie warto się udać? Przede wszystkim popularnym kierunkiem są wyspy - Krk, Pag, Brac, Hvar zachwycają swoimi historycznymi budowlami oraz niesamowitymi plażami. Jeżeli chodzi o dodatkowe atrakcje, zawsze możemy spróbować nurkowania, a także żeglarstwa. Apartamenty Chorwacja z pewnością przyciągają swoim wysokim standardem i często widokiem na morze. W większości w pobliżu znajdziemy atrakcje turystyczne oraz miejsca rozrywki. Oprócz tego ciekawą miejscowością jest również Trogir, gdzie możemy podziwiać najpiękniejszą starówkę w Chorwacji, która została wpisana nawet na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. To tutaj możemy przejść się promenadą z przyciągającymi uwagę palmami oraz zwiedzić twierdzę Kamerlengo. Riwiera Makarska charakteryzuje się z kolei pięknymi plażami i jest to zdecydowanie miejsce najchętniej odwiedzane przez turystów. Miasto leży u podnóża gór Biokovo, a woda w tym miejscu wybrzeża ma wyjątkowy, lazurowy kolor. Chorwacja to jak widać połączenie wszystkiego, czego możemy oczekiwać od udanych wakacji - zarówno pięknych plaż i widoków, ale również ciekawych miejsc do spędzenia wolnego czasu oraz historycznych budowli.

Zarezerwuj swój wymarzony pobyt już dziś!

Jak wiadomo czas pandemii jest niezwykle niestabilny pod względem rezerwacji wakacji. Pomimo to, warto już dzisiaj pomyśleć o konkretnym kierunku. Jak widać, Chorwacja zdecydowanie sprzyja podróżom w takich warunkach, ponieważ umożliwia wynajęcie odpowiedniego miejsca wypoczynkowego na wyłączność, co jest szczególnie istotne. Rezerwacja dużo wcześniej zapewni nam korzystniejszą ofertę oraz ewentualną możliwość odwołania wyjazdu w przypadku wznowienia obostrzeń. Sytuacja jednak napawa nas optymizmem i być może już za kilka miesięcy będziemy mogli udać się na zasłużony odpoczynek. Być może z większą rozwagą i zachowaniem bezpieczeństwa, ale nie z mniejszą satysfakcją. Zrób przyjemność sobie oraz swoim bliskim już dziś i pomyśl o wakacjach wcześniej.