05:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Weekend na drogach powiatu gdańskiego

Zamieszczono dnia pon., 2021-02-08 19:07

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego podczas minionego weekendu uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom. Jeden z nich, 35-latek, kierował pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu. Dwóch kolejnych nie miało uprawnień do kierowania samochodem. Mundurowi przeprowadzili ponad 70 kontroli drogowych.

W ciągu minionego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim uniemożliwili dalszą jazdę trzem stwarzającym zagrożenie kierowcom.

W niedzielę przed południem mundurowi w Pszczółkach zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena i, jak zawsze w takiej sytuacji, poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Już po chwili okazało się, że 35-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Z kolei dwóch innych mężczyzn wsiadło „za kółko” mimo braku uprawnień do kierowania. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę.

Podczas weekendu stróże prawa przeprowadzili ponad 70 kontroli drogowych. Z wykroczeń, które popełnili kierowcy, najczęściej wystąpiły przekroczenia prędkości i niezgodne z przepisami korzystanie z telefonu podczas jazdy. Policjanci odnotowali także niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, zarówno przez kierowców, jak i pieszych oraz kilka przypadków nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdem, dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń, warunków na drodze oraz własnych umiejętności. W dużej mierze od nas, uczestników ruchu drogowego, zależy poziom bezpieczeństwa na drogach.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańsku