07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Urodziny w areszcie

Zamieszczono dnia ndz., 2021-02-07 10:06

24-latek zamiast obchodzić swoje urodziny ze znajomymi, spędził je w towarzystwie policjantów pilnujących go w izbie zatrzymań. Dzień wcześniej funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę po tym, jak znaleźli przy nim m.in. amfetaminę i marihuanę. Kolejne porcje zakazanych substancji funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu w Gdańsku. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Jeżeli badanie krwi potwierdzi u niego obecność narkotyków, 24-latek odpowie również za jazdę samochodem pod ich wpływem.

Do zatrzymania 24-letniego sprawcy doszło w minioną środę (3 lutego br.) w Sopocie. Policjanci ruchu drogowego patrolując w godzinach nocnych Aleję Niepodległości zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował 24-latek. Mężczyzna był trzeźwy, ale widząc jego nerwowe zachowanie, nienaturalnie zwężone źrenice oraz słysząc jego słowotok policjanci nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo sprawdzając w systemach, że jest on notowany w związku z przestępczością narkotykową, funkcjonariusze bardzo dokładnie przeszukali auto i w jednym ze schowków znaleźli białą substancję. Kierowca od razu przyznał się policjantom, że to amfetamina. Kolejne woreczki z zawartością m.in. amfetaminy i marihuany oraz tabletki MDMA policjanci znaleźli także przy nim. Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt porcji zakazanych substancji. 

Od 24-letniego kierowcy pobrano krew do badań na obecność zakazanych substancji, a następnie został on osadzony w policyjnym areszcie. W wyniku dalszych działań kryminalni z Sopotu przeszukali mieszkanie w Gdańsku i tam również zabezpieczyli kolejne porcje zakazanych substancji.

Policjanci przekazali do prokuratury zgromadzone dowody i wczoraj doprowadzili tam zatrzymanego gdańszczanina. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania blisko 160 porcji narkotyków w postaci amfetaminy, suszu konopi, MDMA i kokainy. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator zawnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Dziś sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 24-latka areszt na 3 miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i utratą uprawnień do kierowania.

info/foto:KWP w Gdańsku