06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Prawie 16 tysięcy osób zapisało się na Bieg „Policz się z cukrzycą”. Dzięki temu zebrano niemal 800 000 zł na zakup pomp insulinowych.

Zamieszczono dnia pt., 2021-02-05 12:37

Prawie 16 tysięcy osób zapisało się na Bieg „Policz się z cukrzycą”. Dzięki temu zebrano niemal 800 000 zł na zakup pomp insulinowych.

Zainteresowanie tegoroczną edycją Biegu „Policz się z cukrzycą” przeszło najśmielsze oczekiwania. Prawie 16 tysięcy osób zdecydowało się kupić pakiet startowy i tym sposobem wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie wpływy z biegu zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Tegoroczna 15. już edycja Biegu „Policz się z cukrzycą” była wyjątkowa nie tylko z racji fantastycznej frekwencji. Bardzo licznego grona uczestników sportowej rywalizacji nie zniechęciła nawet wirtualna formuła biegu. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, po raz pierwszy w historii, charytatywny bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał wirtualny charakter. To znaczy, że biegać można było w każdym miejscu na świecie. Każdy z uczestników musiał pokonać co najmniej 5 kilometrów. W sumie wszyscy zawodnicy przebiegli 130 932 km.

- 15. Bieg „Policz się z cukrzycą” był ogromnym logistycznym wyzwaniem – mówi Paweł Jabłoński, koordynator Biegu „Policz się z cukrzycą” z ramienia Fundacji WOŚP. – Do udziału w wydarzeniu zgłosili się biegacze z całej Polski, ale też z kilkudziesięciu lokalizacji poza granicami kraju, m.in. Maroko, Wysp Salomona, Afganistanu czy Indii. To fantastyczne, że naszą ideę wsparło tyle osób, dzięki czemu będziemy mogli kupić kolejne pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – dodaje.​

Zainteresowanie tegoroczną edycją Biegu „Policz się z cukrzycą” było olbrzymie. Organizatorzy kilka razy zwiększali pulę pakietów, by żadna osoba, która chciała wziąć udział w wyzwaniu i przede wszystkim pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie odeszła z kwitkiem. Dzięki temu wszyscy chętni mogli otrzymać pakiet startowy w cenie 50 zł i w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

- Cieszymy się bardzo, że już po raz 15. mogliśmy grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i współorganizować charytatywny Bieg „Policz się z cukrzycą” – mówi Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – Dzięki prawie 16 tysiącom zarejestrowanych biegaczy, nie tylko udało się zebrać niemal 800 tysięcy złotych, które w całości zostaną przekazane na szczytny cel, ale możemy też mówić o jednym z najliczniejszych biegów wirtualnych organizowanych w Polsce – podkreśla.

Uczestniczyć w Biegu „Policz się z cukrzycą” można było w dowolnym miejscu na świecie. Dystans 5 km można było przebiec, przejść, przejechać na rowerze czy hulajnodze. Należało to jednak zrobić o własnych siłach i w okresie pomiędzy 25 a 31 stycznia.

Info. Prasowe