06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat gdański: Policjanci zatrzymali dwie osoby za posiadanie narkotyków

Zamieszczono dnia śr., 2021-02-03 11:43

1 lutego policjanci na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali dwie osoby z narkotykami. 25-latek niebawem usłyszy zarzuty posiadania nielegalnej substancji odurzającej. Sprawą 16-latka natomiast zajmie się sąd rodzinny. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

1 lutego policjanci na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali dwie osoby z narkotykami.

 

W Pruszczu Gdańskim funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby legitymowali 25-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna zachowywał się nerwowo podczas rozmowy z policjantami. Już po chwili okazało się, że powodem jego zdenerwowania jest zawiniątko z marihuaną, które posiadał przy sobie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Narkotyki przesłano do specjalistycznych badań, w celu potwierdzenia składu substancji.

 

25-latek niebawem usłyszy zarzuty posiadania nielegalnej substancji odurzającej. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

 

Z kolei mundurowi z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich na terenie tej gminy podjęli legitymowanie 16-latka, który na widok policjantów wyraźnie się zmieszał i zaczął nerwowo zachowywać. Policjanci podczas kontroli sprawdzili, czy nie posiada zabronionych rzeczy i okazało się, że powodem jego zdenerwowania były narkotyki. 16-latek posiadał przy sobie torebkę z marihuaną.

Policjanci przekazali narkotyki do laboratorium do ekspertyzy i sporządzili dokumentację do sądu rodzinnego, który zajmie się sprawą 16-latka, a jego samego przekazali pod opiekę rodziców.

info/foto/KPP w Pruszczu Gdańskim