07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszczańscy policjanci będą pilnować bezpieczeństwa 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zamieszczono dnia ndz., 2021-01-31 08:33

Policjanci z powiatu gdańskiego wezmą udział w zabezpieczeniu 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten finał będzie nieco inny niż zwykle. Wolontariusze będą zbierać dary do puszek w terenie, a reszta planowanych imprez oraz licytacji będzie odbywać się on-line. Funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy i tych wszystkich, którzy będą wspierali WOŚP. Przypominamy o tym, że w przypadku gdy będziemy świadkami przestępstwa lub wykroczenia niezwłocznie dzwońmy na numer alarmowy 112.

Od wielu lat policjanci zabezpieczają Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach powiatu gdańskiego jak zwykle pojawi się więcej policjantów. W zapewnienie bezpieczeństwa kwestujących i mieszkańców zaangażowani zostaną funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci kryminalni.

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa zmieniona została forma Finału. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości zorganizowania imprez, do jakich przyzwyczailiśmy się w ubiegłych latach. Aukcje i licytacje odbywają się za pośrednictwem internetu.

Policjanci przygotowali kilka porad dla darczyńców i wolontariuszy WOŚP.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

- każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator imienny ze zdjęciem, który musi zawierać m.in. numer zbiórki, hologram, pieczątkę, adres wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

- każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu;

- skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

- jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112).

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy.

Porady dla wolontariuszy:

- prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach w miejscach dobrze oświetlonych, miejscach objętych monitoringiem kamer;

- nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach;

- unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej;

- starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych – wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego;

- szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich;

- jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 112).

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

Info: Pomorska Policja/zdj. policja.pl