06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Na podwójnym gazie do rzeki

Zamieszczono dnia pt., 2021-01-29 20:42

Lęborscy śledczy przedstawią zarzuty 43-letniemu mieszkańcowi gm. Cewice, podejrzewanemu o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli i liczne wykroczenia w ruchu drogowym. Kierujący saabem mężczyzna, który uciekał przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rzeki.

W czwartek po południu dzielnicowy z Cewic uzyskał informację o poruszającym się po drogach tej gminy saabie, prowadzonym najprawdopodobniej przez nietrzeźwego kierowcę. Zauważywszy ten pojazd, policjant niezwłocznie ruszył za nim, nadając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący saabem nie reagował na sygnały i kontynuował jazdę w kierunku Lęborka, coraz bardziej zwiększając prędkość. Do pomocy dzielnicowemu włączył się kolejny patrol. Kierowca saaba jechał bardzo niebezpiecznie i uciekając przed policjantami popełniał wykroczenia. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. Okazało się, że kierujący w samochodzie przewoził 45-letniego pasażera, który doznał obrażeń głowy. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, obrażenia jakie odniósł okazały się powierzchowne.

Mundurowi poddali badaniu alkotestem 43-letniego mieszkańca gminy Cewice, podejrzewanego o kierowanie saabem. Okazało się, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto zabezpieczone do celów procesowych.

Obecnie mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Najprawdopodobniej 43-latek usłyszy wkrótce zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli i licznych wykroczeń w ruchu drogowym. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata.

info/foto: KWP w Gdańsku