07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tczew: Policjanci odzyskali skradzioną hulajnogę

Zamieszczono dnia czw., 2021-01-28 20:48

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazała się pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, która widząc sprawcę na skradzionej hulajnodze, zawiadomiła o tym policję. Dzięki koordynacji telefonicznej z dyżurnym jednostki, 34-letni mieszkaniec Tczewa został zatrzymany. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżą łącznie 3 hulajnóg. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, a śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Za ten czyn zatrzymany 34-latek odpowie w recydywie. Za kradzież w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

23 stycznia br. tczewscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży hulajnogi wartej 320 złotych. Mundurowi wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że do zdarzenia doszło podczas minionej nocy na terenie jednej z klatek schodowych w Tczewie. Dodatkowo okazało się, że sprawca z tej samej klatki schodowej ukradł jeszcze dwie inne hulajnogi. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączna sumę prawie 900 złotych.

Tego samego dnia około godziny 21.00 oficer dyżurny miejscowej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownicy cywilnej z komendy Ewy Jakubiak, o mężczyźnie jadącym na skradzionej hulajnodze należącej do jej znajomego. Wysłani na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego im sprawcę kradzieży, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione 3 hulajnogi, które zabezpieczyli. Zatrzymany 34-letni mieszkaniec Tczewa był recydywistą, gdyż niedawno był również zatrzymywany do innych kradzieży.

W minioną niedzielę na podstawie zebranych dowodów zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży 3 hulajnóg, do których się przyznał. Za ten czyn 34-latek odpowie w warunkach recydywy. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

info/foto/KWP w Gdańsku