07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tczew: Uciekał taksówką po kradzieży

Zamieszczono dnia śr., 2021-01-27 10:52

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Mundurowi ustalili, że sprawca w jednym ze sklepów ukradł perfumy warte prawie tys. złotych. Stróże prawa zatrzymali sprawcę, gdy próbował odjechać z miejsca wynajętą taksówką. Śledczy przesłuchali już zatrzymanego 31-latka, któremu przedstawili zarzut. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

22 stycznia br. po godzinie 19.00 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść w jednym ze sklepów na terenie Pelplina. Zaraz w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu. Mundurowi zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna wszedł na teren placówki handlowej, a następnie ukradł 6 perfum o łącznej wartości prawie tys. złotych. Sprawca po kradzieży wsiadł za kierownicę wynajętej taksówki i próbował jeszcze odjechać z miejsca zdarzenia, lecz dzięki szybkiemu zgłoszeniu przez świadków zdarzenia został zatrzymany przez interweniujących stróżów prawa. Policjanci odzyskali skradzione wcześniej przedmioty, które wróciły z powrotem na półki, a zatrzymany 31-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy w minioną sobotę przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mieszkaniec powiatu tczewskiego popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

info/foto: KPP w Tczewie