07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kościerzyna: Pod mężczyzną załamał się lód. Nie żyje.

Zamieszczono dnia wt., 2021-01-26 16:47

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu utonięcia 62-latka, pod którym załamał się lód. Wędkarza wyłowiono spod lodu przed godz. 1 w nocy. Policjanci apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte stawy i jeziora.

Wczoraj w godz. wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o tym, że nad jeziorem Rzuno w Dziemianach odnaleziono rzeczy należące do mieszkańca powiatu kościerskiego. Natychmiast w to miejsce funkcjonariusz wysłał patrol mundurowych. Policjanci na miejscu ustalili, że 62-letni mężczyzna łowił ryby na zamarzniętym jeziorze. Prawdopodobnie załamał się pod nim lód i wpadł do przerębla. Na miejsce przybyli również strażacy z Kościerzyny.

Płetwonurkowie przed godziną pierwszą w nocy wyłowili ciało mężczyzny. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie.

Policjanci apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki. Zachowajmy zdrowy rozsądek i nie ryzykujmy swojego życia. Pamiętajmy również, aby pod żadnym pozorem nie pozwalać dzieciom wchodzić na lód. Porozmawiajmy z nimi o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się z wchodzeniem na zamarznięte akweny.