06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszczańscy policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu gdańskiego

Zamieszczono dnia pon., 2021-01-25 21:23

Policjanci podsumowują weekend ma drogach w powiecie gdańskim. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który uderzył w drzewo w Wiślince. Ponadto drogowcy przeprowadzili prawie 60 kontroli kierujących. Na prawie czterdziestu lekceważących zasady bezpieczeństwa kierujących nałożyli mandaty karne.

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu gdańskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Jednakże policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby cały czas zwracali uwagę na kierujących, którzy lekceważą zasady bezpieczeństwa.

W niedzielę dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Wiślince. Na miejscu policjanci oczywiście sprawdzili trzeźwość kierowcy, który uderzył w drzewo. Okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto 50-letni mieszkaniec Gdańska posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Ze zdarzenia wyszedł bez szwanku, natomiast będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i mimo wydania wobec niego decyzji o cofnięciu uprawnień.

Mundurowi podczas weekendu, w związku z poprawą warunków na drogach, szczególną uwagę zwracali na respektowanie ograniczeń prędkości. Policjanci przeprowadzili prawie 60 kontroli drogowych. 37 interwencji dotyczyło przekraczania prędkości.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdem, dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń, warunków na drodze oraz własnych umiejętności. W dużej mierze od nas, uczestników ruchu drogowego, zależy poziom bezpieczeństwa na drogach.

info/foto/KPP w Pruszczu Gdańskim