00:05
7 maj 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dacia Bigster - w gamie pojawi się większy brat Dustera

Zamieszczono dnia pt., 2021-01-15 11:14

Dacia Duster to motoryzacyjny fenomen. Budżetowy SUV ma świetne właściwości jezdne i dobry stosunek jakości do ceny, przez co stał się ulubieńcem wielu kierowców. Rumuński producent wyciągnął lekcję z tego sukcesu - do gamy trafi Bigster, czyli Duster w wersji plus size.

Dacia Bigster (tak, to oficjalna nazwa) w gamie ma zastąpić model Lodgy. Rumuński van cieszył się popularnością i bezawaryjnością, ale nie grzeszył urodą i nie najlepiej wpisywał się we współczesną motoryzacyjną modę. Czego nie można powiedzieć o Dusterze - model ten świetnie się odnalazł w boom'ie na SUV-y i crossovery, a jego popularność od ładnych kilku lat nie spada. Stąd pomysł, by gamę uzupełnił większy brat Dustera - Bigster.

Dacia Bigster ma być o 11 cm dłuższa od Dustera. Stylistycznie modele będą podobne, ale patrząc na prototyp Bigstera widać znacznie nowocześniejsze kształty. Konstrukcja powstanie na platformie CMF-B, o której mówi się, że będzie przyszłością rumuńskiej marki. Podobnie jak w przypadku Dustera, producent przewiduje różne wersje napędowe, w tym zasilaną gazem LPG.

Poczekamy, zobaczymy...

Red.