06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tomasz Augustyniak odwołany?

Zamieszczono dnia czw., 2021-01-14 11:26

Od kilku dni w mediach pojawiają się niepokojące doniesienia o odwołaniu Tomasza Augustyniaka, dyrektora WSSE w Gdańsku. W jego obronie stanęli powiatowi inspektorzy sanitarni z całego województwa oraz samorządowcy - zgodnie podkreślając dobrą, merytoryczną współpracę z inspektorem w najtrudniejszym czasie, jaki wszystkich nas dotknął - w czasie pandemii. Tomasz Augustyniak był dotąd oceniany jako jeden z najlepszych wojewódzkich inspektorów sanitarnych w kraju.   

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wniosek o odwołanie inspektora Augustyniaka leżał na biurku wojewody pomorskiego od przynajmniej dwóch dni, a wczoraj u Dariusza Drelicha w tej sprawie był Piotr Muller, rzecznik rządu. 

Z warszawskich, ministerialnych korytarzy dochodzą informacje, że o inspktorze mówi się w czasie przeszłym. Sprawy nie komentuje ani wojewoda pomorski ani sam Tomasz Augustyniak.  

W publicznym Radiu Gdańsk co czwartek odbywała się audycja o stanie epidemii w województwie pomorskim, w której Tomasz Augustyniak począwszy od marca 2020 roku informował społeczeństwo o tym co się dzieje. Dziś redaktor Joanna Matuszewska poinformowała, że audycja się nie odbędzie. 

foto/fb/Tomasz Augustyniak

KLB