06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Malbork: Policjanci ustalili sprawców aktu wandalizmu na targowisku

Zamieszczono dnia wt., 2021-01-12 10:33

Funkcjonariusze z malborskiej komendy w dalszym ciągu prowadzą wzmożone działania prewencyjno-wywiadowcze, które są ukierunkowane na zapobieganie przestępczości wśród nieletnich. Działania funkcjonariuszy zarówno umundurowanych jak i nieumundurowanych Policjanci ustalili wszystkich małoletnich i nieletnich sprawców, którzy są odpowiedzialni za akty wandalizmu ma targowisku miejskim. Materiały z prowadzonego postępowania zostały przekazane do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Malborscy policjanci cały czas monitorują sytuację w okolicy targowiska miejskiego z uwagi na osoby nieletnie dopuszczające się aktów wandalizmu. Przez ostatnie dni policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli oraz wylegitymowali blisko 40 osób małoletnich, które znajdowały się na targowisku miejskim oraz na placu zabaw przy ulicy Jagiellońskiej. W działania zaangażował się dzielnicowy oraz policjantki zespołu ds. nieletnich.

Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili sprawców, którzy odpowiadają za akty wandalizmu do jakich dochodziło w ostatnim czasie. Jest to grupa 8 osób w wieku od 10 do 16 lat, która odpowie za uszkodzenie dachu, wybicie szyb w pawilonach i uszkodzenie rynien. Straty zostały oszacowane na kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili również dane dwóch nieletnich sprawców uszkodzenia kamery, która znajdowała się na targowisku miejskim. Sprawa nie została jeszcze zgłoszona organom ścigania.  W najbliższym czasie osoba uprawniona złoży zawiadomienie oraz wniosek o ściąganie, gdyż jest to niezbędne w celu dalszego prowadzenia postępowania.

Zebrany w tych sprawach materiał dowodowy w tym min. zabezpieczony monitoring oraz dokumentacja fotograficzna zostały przekazane do sądu rodzinnego. Dzisiaj i w kolejnych dniach malborscy policjanci będą kontynuowali sprawdzanie targowiska i jego okolic. Teren ten objęty jest szczególnym zainteresowaniem malborskich funkcjonariuszy.

info/foto/KWP w Gdańsku