11:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Zatrzymany ukrył narkotyki w...bieliźnie

Zamieszczono dnia pt., 2021-01-08 09:57

Gdańscy policjanci skontrolowali audi, którego pasażer miał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna ukrył w majtkach ponad 130 porcji amfetaminy. Sprawca działał w warunkach tzw. recydywy i teraz grozi mu 15 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej tuż po godz. 1.00 zauważyli zaparkowane w rejonie Oruni audi. Policjanci przeprowadzili szczegółową kontrolę, sprawdzili w policyjnej bazie dane kierowcy oraz samochód. Podczas kontroli mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i policjanci podejrzewali, że coś ukrywa. Funkcjonariusze wydali kierowcy polecenie, aby wysiadł z samochodu. Gdy 29-latek stał przed samochodem, policjanci zauważyli, że schował coś w spodnie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ukrył w majtkach woreczek foliowy z narkotykami. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze sprawdzili narkotyki testerem i okazało się, że jest to amfetamina. Zabezpieczone narkotyki policjanci przekazali do dalszych badań biegłemu sądowemu, który podczas analizy ustalił, że jest to ponad 130 porcji amfetaminy.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi kara 15 lat więzienia, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy i kara może zostać zwiększona o połowę. Na początku tygodnia sąd zastosował na wniosek prokuratora tymczasowy areszt dla 29-letniego mieszkańca gdańska.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat więzienia. Jeżeli sprawcza dopuszcza się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, sąd może zwiększyć karę o połowę.

info/foto: KWP w Gdańsku