11:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowa książka o historii powiatu gdańskiego już dostępna

Zamieszczono dnia pon., 2021-01-04 09:30
Na rynku wydawniczym ukazała się nowa pozycja pt. „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca”. Pruszcz Gdański i okolice to trzy różne krainy – Żuławy Gdańskie, Kociewie i Wyżyny Gdańskie. Koloryt i różnice krajobrazowe oraz historyczne czynią z tej ziemi ciekawy, a także barwy materiał dla twórców.
 
Grupa lokalnych historyków, regionalistów w osobach:Monika Ambros – Zeula, Gert Buss, Dariusz Dolatowski, Bartosz Gondek, Tomasz Jagielski, Andrzej Januszajtis, Jerzy Paweł Kornacki, Marek Kozłow,
Günter Lang, Fritz Trossowski, Piotr Wójcik, Gabriela Zbirohowska-Koscia podjęła się tego zadania. Twórcy opisali przeszłość miejscowości, gmin tworzących współcześnie powiat gdański. Odkrywają życie i dzieła dawnych mieszkańców tej krainy oraz wydarzenia historyczne, które miały tutaj swój przebieg. Zachęcamy wszystkich do lektury. Książka może być wspaniałym prezentem na nowy rok i pozwoli w tych trudnych czasach zatopić się w jej zawartości.
 
Wszyscy chętni do nabycia pozycji „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca” mogą się zgłosić tu: 
 
Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM
 
tel. 505 780 681
 
 
info/foto: nadesłane/ T.Jagielski