12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

W nocy spłonął kościół w Kasparusie w Gminie Osiek

Zamieszczono dnia czw., 2020-12-31 09:10

Dzisiejszej w nocy spłonął zabytkowy, neogotycki, drewniano-ceglany z 1926 roku kościół pw. św. Józefa w Kasparusie w gminie Osiek. To ogromna strata dla parafian, całej lokalnej społeczności, powiatu starogardzkiego, Kociewia, ale i utrata części dziedzictwa kulturalnego w zakresie zabytków związanych z kultem religijnym.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 16 zastępów straży pożarnej, w tym Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Starogardzie Gdańskim, OSP: Osiek, Bukowiny, Kasparus, Ocypel, Osieczna i Skórcz.

 - Na miejsce skierowano siły i środki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu starogardzkiego, w tym średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, podnośnik hydrauliczny SHD-32 i drabinę mechaniczną SD-30 - mówi st. kpt. Karina Stankowska, Zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KP PSP Starogard Gdański - O godz. 3.22 pożar już został opanowany.Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru, to ustali policja w toku prowadzonego dochodzenia.

foto/fb/K.Chyła