13:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ranking kredytów gotówkowych - w którym banku są najlepsze warunki?

Zamieszczono dnia śr., 2020-12-30 19:48

Należy wiedzieć, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, dlatego też nie istnieją dwa identyczne zobowiązania kredytowe. Co więcej, przy konstruowaniu warunków umowy instytucja bankowa zawsze bierze pod uwagę indywidualne potrzeby, oczekiwania, ale też możliwości spłaty comiesięcznych rat potencjalnego klienta.

 
To dlatego nie da się jednoznacznie określić, w którym banku są najlepsze warunki kredytowe. Udaje się jednak wskazać, jak weryfikować kredyty gotówkowe i jak wybrać ten na preferencyjnych zasadach spłaty i współpracy przy uwzględnieniu własnych potrzeb. W tym celu świetnie sprawdza się ranking kredytów gotówkowych. Czym jest i jak weryfikować zawarte w nim dane? Kompendium wiedzy prezentujemy poniżej.
 

Co to jest ranking kredytów gotówkowych?

 
Ranking kredytów gotówkowych, to nic innego jak zestawienie, które porównuje najważniejsze kryteria typowe dla danego rodzaju zobowiązań kredytowych, ale przy uwzględnieniu konkurencyjnych ofert. Dzięki temu z łatwością można porównać warunki proponowane przez daną instytucję bankową, by podjąć współpracę na najbardziej dopasowanych do własnych potrzeb zasadach.
Najlepiej wybierać ranking kredytu gotówkowego w formie tabeli, bo ten jest najbardziej czytelny i zrozumiały dla potencjalnego klienta, nawet laika, który tego typu zobowiązanie chce wziąć pierwszy raz. Ale to nie wszystko, bo w sieci praktycznie każdego dnia publikowane są kolejne zestawienia. Kredyt gotówkowy będzie dobrany właściwie, jeśli sam ranking jest aktualny. To niezwykle istotne, bo przecież sytuacja na rynku usług finansowych zmienia się bardzo szybko, a rankingi sprzed miesiąca mogą już tylko wprowadzać w błąd. Najlepiej właściwych zestawień szukać na niezależnych portalach, bo zawarte w nich dane są najbardziej obiektywne i wiarygodne.
To jeszcze nie wszystko, ranking kredytów gotówkowych musi być dopasowany do własnych potrzeb. Warto
wpisywać więc w wyszukiwarkę hasła typu "ranking kredytu gotówkowego na dowolny cel", jeśli właśnie takiego szukamy albo "ranking kredytów hipotecznych" jeśli chcemy zaciągnąć kredyt na mieszkanie. Ma to duże znaczenie, ponieważ każdy rodzaj produktu bankowego funkcjonuje na innych zasadach.
Pamiętajmy jednocześnie, że ranking kredytów gotówkowych na https://www.totalmoney.pl wskaże nam jedynie ogólne,
poglądowe dane, nigdy nie te ostateczne, jakie znajdą się w zapisach umowy z bankiem. To dlatego, że
instytucja bankowa skonstruuje "szyty na miarę" potrzeb i możliwości spłaty kredyt, a ostateczna zasady współpracy będą znane dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej i potrzeb przyszłego klienta.
 
 

Ranking kredytów gotówkowych - jak wybrać najlepsze zobowiązanie?

 
Okazuje się, że najlepszy kredyt gotówkowy będzie charakteryzował się zupełnie innymi kryteriami aniżeli takie samo zobowiązanie dla innego klienta instytucji bankowej. Można jednak przytoczyć ogólne warunki kredytowe, na jakie zwraca uwagę większość składających wniosek o tego rodzaju finansowe wsparcie. Największa grupa kredytobiorców chce, by kredyt gotówkowy był tani, a więc charakteryzował się najniższym oprocentowaniem, niską ratą każdego miesiąca i optymalnie krótkim czasem trwania współpracy. To jednak nie wszystko, bo dla wyliczenia opłacalności danego zobowiązania należy wziąć pod uwagę jeszcze inne kryteria. O tym, jakie koszty całkowite poniesie kredytobiorca w całym okresie spłaty kredytu mówi wskaźnik RRSO. To na niego trzeba zwracać uwagę przy weryfikacji rankingów kredytowych. W skład RRSO wchodzi dodatkowo prowizja za uruchomienie kredytu, odsetki za zwłokę w spłacie czy opłaty dotyczące nabycia ubezpieczenia albo prowadzenia konta do obsługi kredytowej.
Konieczne jest też uwzględnienie wariantów, jakie wpływają nie tylko na opłacalność danego kredytu, ale też komfort samej współpracy z bankiem. Dzisiaj liczni kredytobiorcy chcą nabywać zobowiązania przez internet, chcą też korzystać z opcji wakacji kredytowych albo nabywać inne produkty banku na preferencyjnych zasadach.
Niektóre kredyty gotówkowe są zupełnie darmowe, inne nie generują konieczności wykazywania zdolności
kredytowej. Należy też uwzględnić, że zazwyczaj lepsze warunki współpracy czekają na nowych klientów danego banku, aniżeli na tych już lojalnych i stałych. Dobrą praktyką jest także korzystanie z kalkulatora kredytowego. Ten oszacuje nie tylko koszty, jakie wiążą się ze współpracą z danym bankiem, ale podpowiedzą, czy potencjalny klient ma w ogóle szansę na uzyskanie wybranego zobowiązania. Dane z wyliczeń kalkulatora również są jedynie poglądowe, dokładnie tak samo, jak w przypadku rankingu kredytowego. Nie ma jednak wątpliwości, że to dwa najlepsze narzędzia, jakie służą do
oceny najlepszego, "szytego na miarę" kredytu gotówkowego. Dzięki nim chętni nabywania produktów
kredytowych nie muszą już odwiedzać kolejnych oddziałów banków w celu zaczerpnięcia informacji, ani nawet rozpoczynać współpracy z doradcami kredytowymi. To najlepsze zobowiązanie udaje się wybrać samodzielnie.
 
foto/info/mat. sponsorowany
redakcja Północna.TV nie ponosi odpowiedzialności za informacje zawarte w tekście