12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sopot w Sylwestra: Zamknięte molo i brak fajerwerków

Zamieszczono dnia śr., 2020-12-30 10:10

Podobnie jak w ubiegłych latach, w Sopocie w sylwestrową noc nie będzie pokazu fajerwerków. Wynika to z troski o zwierzęta, które bardzo źle znoszą nagłe i głośne efekty wybuchów. W związku z rządowym zarządzeniem o zakazie przemieszczania się w tym roku molo będzie zamknięte od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6.00 następnego dnia.  

Zgodnie z rządowym zarządzeniem w sylwestrową noc obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Choć tradycyjne wiele osób chętnie świętowało nadejście nowego roku na plaży, na pl. Przyjaciół Sopotu lub w okolicach wejścia na molo, to tym razem jednak będzie musiało spędzić tę noc w domach. Dlatego miasto zdecydowało o zamknięciu drewnianej części mola w godzinach zgodnych z rządowym zarządzeniem.   

Po raz kolejny w Sopocie w sylwestrową noc nie odbędzie się pokaz fajerwerków. Jest to podyktowane troską o zwierzęta, które mocno reagują na huk barwnych pokazów, dla wielu jest to ogromny stres. Apelujemy także do wszystkich mieszkańców o wrażliwość i powstrzymanie się od używania materiałów pirotechnicznych.

info/foto: www.sopot.pl