11:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci zatrzymali kobietę, która podając się za opiekunkę okradała swoich pracodawców

Zamieszczono dnia wt., 2020-12-29 15:09

W sobotę 25 grudnia policjanci zatrzymali kobietę, która w okresie 2 lat okradała mieszkanie, gdzie wcześniej pracowała jako opiekunka. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów i pieniędzy. 34-latka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

W sobotę 25 grudnia policjanci z Komisariatu Policji w Kolbudach zatrzymali kobietę, która w okresie 2 lat okradała jedno z mieszkań. 34-latka zamieściła na jednym z forów internetowych ogłoszenie, że szuka zatrudnienia jako opiekunka. Nawiązała współpracę z jedną z rodzin w powiecie gdańskim i w ten sposób uzyskała klucz do mieszkania. Kobieta, wykorzystując dostęp do lokalu, zaczęła okradać swoich pracodawców. W okresie 2 lat ukradła m.in. pieniądze, biżuterię, torebki, odzież, kosmetyki i sprzęt rtv.

Poszkodowani dopiero po pewnym czasie zorientowali się, że są okradani i w celu ustalenia, jak dochodzi do tych zdarzeń, zamontowali kamerę w swoim mieszkaniu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zebrali niezbędny materiał dowodowy i zatrzymali kobietę.

Podczas przeszukania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli część rzeczy pochodzących z kradzieży i podrobiony dokument-imitację policyjnej legitymacji.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i nie wykluczają, że w podobny sposób kobieta okradła jeszcze inne osoby.

34-latka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży i podrobienia dokumentu.

Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za podrobienie dokumentu grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci radzą, żeby w sytuacji zawierania różnego rodzaju umów sprawdzać osoby, którym powierzamy swoje mienie i dostęp do niego. Zdarzają się osoby, które mogą wykorzystać fakt, że zostały obdarzone zaufaniem i w ten sposób możemy stracić swoje mienie oraz poczucie bezpieczeństwa.

Red. / pomorska policja