07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolbudy: Gmina ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży

Zamieszczono dnia pon., 2020-12-28 20:29

„Z Babcią i Dziadkiem w pandemii” – to organizowany przez Urząd Gminy Kolbudy konkurs plastyczno-medialny adresowany do młodych mieszkańców gminy Kolbudy w wieku od 6 do 15 lat. Od 28 grudnia 2020 do 18 stycznia 2021 pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kolbudach czekają na prace plastyczne, komiksy oraz Tik Toki. Uczestnicy powinni zaprezentować sposoby pomocy udzielanej Seniorom przez dzieci i młodzież, bądź przedstawić sposoby spędzania czasu i formy kontaktu z bliskimi w podeszłym wieku, w tym pełnym epidemicznych ograniczeń czasie.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe od 6 do 11 roku życia oraz od 12 do 15 roku życia.

W przypadku dzieci w wieku 6-11 lat praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną w formie ilustracji dwuwymiarowej (w formacie A4 lub A3).

W kategorii 12-15 lat praca konkursowa może być zrealizowana w formie komiksu wykonanego dowolną techniką (format A3) lub plakatu zachęcającego do wspierania osób starszych przez młodzież (format A3). Młodzież, która woli sięgać po bardziej nowoczesne narzędzia może wykorzystać aplikację TikTok, nagrywając krótki filmik (do 60 sekund).

Każda zgłoszona do konkursu praca musi być wykonana jednoosobowo.

- W trudnym szczególnie dla osób starszych czasie pandemii, obaw o zdrowie i życie, jak również coraz większej samotności doświadczanej przez Seniorów, występuje szczególna potrzeba solidarności międzypokoleniowej – informuje Anita Richert-Kaźmierska, pełnomocnik Wójta Gminy Kolbudy ds. Seniorów, koordynator projektu. - Dzieci i wnuki powinny szczególnie pamiętać o swoich Babciach i Dziadkach. Jedną z takich form przypomnienia może być konkurs, który z myślą o młodych mieszkańcach przygotowała Gmina Kolbudy. To również dobry sposób na "zajęcie" dzieci w czasie przerwy od nauki i wszelkich ograniczeń wynikających z sytuacji epidemicznej.

Prace plastyczne wykonane przez uczestników konkursu należy składać w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kolbudach przy ul. Staromłyńskiej 1 do 18 stycznia 2021 roku (w godzinach pracy biblioteki). Filmiki TikTok przesyłamy w tym samym terminie w formacie MP4 na adres mailowy seniorzy@kolbudy.pl

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na naszej stronie internetowej do 22 stycznia 2021 roku. A szczegóły regulaminu znajdziecie na stronie urzędu gminy.

info/foto: www.kolbudy.pl