11:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Czas świąteczny w oczach policjantów

Zamieszczono dnia pon., 2020-12-28 12:13

Policjanci podsumowują okres świąteczny. Na terenie powiatu gdańskiego ostatnie dni były spokojne, co zauważyli stróże prawa. Odnotowano jedynie cztery zdarzenia drogowe, w tym jeden wypadek. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Mieszkańcy powiatu poważnie traktują reguły wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa – policjanci nie otrzymali zgłoszeń o przypadkach lekceważenia obostrzeń.

Kończący się okres świąteczny policjanci określają jako spokojny. Na terenie powiatu gdańskiego ostatnie dni można określić jako bezpieczne.

Oczywiście ruch na drogach odznaczał się momentami zwiększoną intensywnością, to należy zauważyć, że kierowcy respektowali zasady bezpieczeństwa i postawili na spokojne dotarcie do celu podróży, a nie za wszelką cenę przebycie trasy jak najszybciej. Na drogach doszło jedynie do czterech zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku.

Mundurowi oczywiście kontrolowali także trzeźwość kierujących i co dało efekt w postaci uniemożliwienia dalszej jazdy dwóm nietrzeźwym.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa święta miały dla wielu z nas nieco inny niż w ubiegłych latach charakter. Część mieszkańców powiatu gdańskiego ograniczyło w znacznym stopniu tradycyjne spotkania. Na ulicach widać było osoby korzystające ze spacerów, czy innej formy rekreacji, które w przeważającej większości używają masek lub innej formy zakrycia twarzy. Praktycznie większość z nas przywykła do stosowania zasad DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka. Stało się oczywiste, że te proste zasady mogą pozwolić na ograniczenie ryzyka zachorowania na groźnego wirusa.

Policjanci zauważają, że praktycznie od początku pandemii mieszkańcy powiatu poważnie traktują ograniczenia. W ostatnich dniach nie odnotowaliśmy zgłoszeń lekceważenia obostrzeń.

Red.