12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Słupsk: Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie świąt

Zamieszczono dnia śr., 2020-12-23 19:27

Słupscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Funkcjonariusze będą działać prewencyjnie, podejmować interwencje, kontrolować kierowców i reagować na zachowania niezgodne z prawem. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowania na drodze i w zakresie przestrzegania przepisów sanitarnych.

Jak co roku, w okresie świąt na drogach Słupska i powiatu będzie można spotkać więcej policjantów, którzy dbając o bezpieczeństwo drogowe szczególnym nadzorem obejmą kierowców. Jak co dzień, funkcjonariusze będą reagować na zgłoszenia i interweniować na wypadek zachowań niezgodnych z prawem.

Czas pandemii jest okresem wytężonej pracy policjantów. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w okresie świąt, mundurowi jak dotychczas będą reagować na niestosowanie się do obostrzeń. Osoby, które będą lekceważyły obowiązujące przepisy sanitarne, muszą liczyć się z konsekwencjami. Pamiętajmy przy tym, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia.

W tym miejscu policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie mieszkańców i stosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o bezpieczeństwo na drodze. Stosujmy się do obowiązujących przepisów i nie wsiadajmy za kółko po alkoholu. Odpowiedzialność zarówno za kierownicą, jak i w zakresie przestrzegania przepisów epidemiologicznych jest kluczem do spędzenia świąt w bezpieczny sposób.

info/foto: KWP w Gdańsku