13:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Hotelarze walczą o przetrwanie

Zamieszczono dnia pon., 2020-12-21 07:56

Kwarantanna narodowa to już ponura rzeczywistość. Od 28 grudnia nie znajdziemy noclegu, ani nie skorzystamy z wyciągów narciarskich, basenów i siłowni. Wszystko, co nie jest niezbędne do życia, ma być zamknięte. Hotelarze stanęli w obliczu kryzysu i już kombinują, jak obejść przepisy.

 

W związku z wprowadzeniem kwarantanny narodowej, pojawiły się nowe restrykcje. Nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych, nie pojeździmy na nartach, hotele nie udzielą nam noclegu nawet w podróży służbowej.

 

Wprowadzenie zakazu przyjmowania gości podróżujących służbowo w hotelach jest odpowiedzią na jawne łamanie zasad przez obiekty noclegowe. Hotelarze próbowali ratować się z kryzysu, przyjmując turystów, którzy oświadczali, że są akurat na wyjeździe służbowym.

Niestety luka w przepisach była nadmiernie wykorzystywana i rząd postanowił zakazać udzielania noclegu niemal wszystkim. Od 28 grudnia uprawnieni do tego będą tylko medycy, służby mundurowe, pacjenci szpitali specjalistycznych i ośrodków COS. Zrobiono także wyjątek dla hoteli pracowniczych, gdzie nadal można znaleźć nocleg w czasie podróży służbowej. Z tego powodu kolejne obiekty postanowiły zmienić swój status, by móc dalej przyjmować gości. Właściciele obiektów noclegowych robią co mogą, żeby zarobić chociaż na pokrycie kosztów utrzymania budynków i pensje dla pracowników. Nikt już nie czeka na duże zyski - liczy się tylko przetrwanie do kolejnego sezonu.

Tym razem da się obejść przepisy zatrudniając różne osoby na kilka dni. Jest to bardzo ryzykowne, jednak niektórzy hotelarze nie mają już nic do stracenia. Sytuacja jest dramatyczna, więc próbują wszystkiego.

 

info/mat.prasowy