13:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Mieszkanka powiatu gdańskiego dziękuje dzielnicowemu za uratowanie życia

Zamieszczono dnia sob., 2020-12-19 17:20

Do Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło podziękowanie od jednej z mieszkanek powiatu gdańskiego, w którym kobieta dziękuje za przyczynienie do uratowania życia. Policjant dzielnicowy z Pruszcza Gdańskiego podczas wspólnej służby z żołnierzem 49 Bazy Lotniczej wezwał pogotowie, gdyż podczas sprawdzania kwarantanny kobieta miała problemy z mówieniem i oddychaniem. Natychmiastowa reakcja mundurowych pozwoliła na szybkie przewiezienie chorej do szpitala.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęło podziękowanie od jednej z mieszkanek powiatu gdańskiego. Kobieta dziękuje mundurowym za szybką pomoc i wezwanie karetki pogotowia, co prawdopodobnie uratowało jej życie.

W listopadzie b.r. asp. Michał Czaczyk – dzielnicowy- podczas wspólnej służby z żołnierzem z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim sprawdzali, czy osoby objęte obowiązkiem kwarantanny stosują się do niego. W trakcie jednej z rozmów telefonicznych policjant zauważył, że rozmówczyni, która cierpi na koronawirusa, ma problemy z mówieniem. Mundurowy zapytał, czy kobieta dobrze się czuje, na co usłyszał, że ma coraz większe trudności z oddychaniem. Dzielnicowy natychmiast powiadomił pogotowie, które niezwłocznie przyjechało do chorej. Kobieta została odwieziona specjalistycznym transportem do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy lekarskiej.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych kobieta, która miała poważne dolegliwości, niezwłocznie trafiła do szpitala.

KPP w Pruszczu Gdańskim