12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowy radiowóz dla starogardzkich policjantów

Zamieszczono dnia pt., 2020-12-18 08:44

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali nowy radiowóz. Środki na zakup tego auta przeznaczyła Komenda Główna Policji oraz lokalny samorząd. Pojazd marki Kia Ceed będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas realizacji codziennych zadań służbowych na terenie powiatu starogardzkiego.

16 grudnia br. o godz. 12:30 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczystość przekazania funkcjonariuszom nowego radiowozu. Samochód marki Kia Ceed ze 140 konnym silnikiem zakupiony został z połączonych środków samorządowych oraz budżetu Policji. W jego kosztach partycypował Urząd Miasta oraz Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim, a także Urząd Gminy w Bobowie. Nowa oznakowana kia będzie wykorzystywana do realizacji zadań służbowych przez funkcjonariuszy prewencji. Szczególnie teraz w dobie pandemii, poza patrolowaniem ulic oraz przeprowadzaniem różnego rodzaju interwencji zgłaszanych przez mieszkańców, funkcjonariusze z tego pionu angażowani są również do realizacji wielu dodatkowych zadań związanych z przeciwdziałaniem covid-19. Mowa tu między innymi o kontrolach osób objętych kwarantanną, sprawdzaniu przestrzegania nałożonych restrykcji w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych oraz parkach i skwerach.

Kluczyki do policyjnego auta wraz z życzeniami pomyślnego użytkowania przekazali na ręce policjantów Janusz Stankowiak – Prezydent Starogardu Gdańskiego, Sylwester Patrzykąt – Wójt Gminy Bobowo oraz Tomasz Rogalski – sekretarz gminy wiejskiej Starogard Gd. w imieniu wójt Magdaleny Forc-Cherek. W ten sposób samorząd przyczynił się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi realizację ich służbowych obowiązków.

Na zakończenie insp. Bogusław Ziemba – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podziękował za dotychczasowe wsparcie i pomoc samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz skutecznej walki z przestępczością kryminalną.

info/foto/KWP w Gdańsku