12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci przypominają o noszeniu odblasków

Zamieszczono dnia ndz., 2020-12-13 21:46

Bytowscy policjanci uczestniczą w ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Świeć przykładem – bądź widoczny!”. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. Nie zapominajmy, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi mają obowiązek stosowania elementów odblaskowych w przypadku gdy poruszają się po zmierzchu po drodze znajdującej się poza obszarem zabudowanym. Policjanci namawiają, aby korzystać z odblasków również w mieście, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność może być ograniczona przez mgły oraz padający deszcz lub śnieg.

Bytowscy funkcjonariusze zachęcają do noszenia elementów odblaskowych zarówno dzieci, jak i młodzież, a także dorosłych. Pamiętajmy, aby nosić odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków — z tyłu i z przodu.

Policjanci apelują: zadbajmy o własne bezpieczeństwo i dajmy się zobaczyć na drodze.

info/foto: KWP w Gdańsku