06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Będzie nowe przedszkole w Skórczu

Zamieszczono dnia pt., 2020-12-11 13:57
Gmina Miejska Skórcz otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 800 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowego przedszkola w Skórczu.
 
To druga, po modernizacji oczyszczalni ścieków, tak duża, ważna i wyczekiwana przez mieszkańców naszego miasta inwestycja. Projektowane przedszkole będzie miało około 1100 m² powierzchni użytkowej. Przewidywana liczba dzieci to 125 (5 oddziałów po 25 dzieci). W chwili obecnej Gmina posiada dokumentację projektową z pozwoleniem na budowę. W ramach zadania zostanie wybudowany również plac zabaw znajdujący się w obrębie przedszkola. Ponadto przedszkole zaprojektowano jako energooszczędne oraz powodujące minimalną emisyjność do środowiska. Zaprojektowano ogrzewanie z głębinowych pomp ciepła wspomagane poprzez kocioł na pellet, w późniejszym okresie wymieniony na przyłącze zewnętrzne z kotłowni gazowej. Dodatkowo na dachu zaprojektowano panele fotowoltaiczne. Budynek jest również przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zaprojektowano go w taki sposób, aby zapewnić dostęp do wszystkich pomieszczeń poprzez zastosowanie podjazdów oraz windy.
Dzięki dofinansowaniu, już w przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie budowy nowego przedszkola tak, aby inwestycja została zakończona w 2022 r.

foto/info/fb/janusz kosecki