12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Iglotex uruchamia w Skórczu najnowocześniejszą fabrykę mrożonek

Zamieszczono dnia czw., 2020-12-10 09:29
IGLOTEX właśnie uruchomił w Skórczu najnowocześniejszą w tej części Europy fabrykę żywności mrożonej i chłodzonej oraz oddział dystrybucyjny, które łącznie zatrudniają 700 pracowników. 
 
Grupa IGLOTEX S.A., czołowy producent i dystrybutor żywności mrożonej w Polsce, w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę, uruchomiła w Skórczu najnowocześniejszy w tej części Europy zakład produkcyjny oraz oddział dystrybucyjny, które zatrudniają łącznie niemal 700 pracowników. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 190 mln złotych.
Inwestycja powstała w Skórczu, przy ulicy Leśnej 2 – w lokalizacji, w której w maju ubiegłego roku spłonął doszczętnie jeden z głównych zakładów produkcyjnych i oddziałów dystrybucyjnych.
 
Relacja filmowa dotycząca pożaru znajduje się tutaj:
 
- W rekordowym tempie, w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę (w końcu
lutego 2020 roku) uruchomiliśmy w pełnym zakresie produkcję w nowej fabryce w Skórczu. Jest to jeden z
najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych żywności mrożonej i chłodzonej w tej części Europy. Zakład
wykorzystuje najnowsze i unikalne na polskim rynku technologie produkcji, supernowoczesny park maszynowy oraz zaawansowane systemy automatyzacji, robotyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa produkcji od renomowanych światowych producentów. W nowym zakładzie produkcyjnym i oddziale
dystrybucyjnym pracę znalazło łącznie niemal 700 osób, mieszkańców Skórcza i gmin sąsiadujących - mówi Maciej Włodarczyk, prezes zarządu.
 
 
info/foto/mat.prasowy