13:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Były szef izraelskiego programu kosmicznego o kosmitach i ludzkości niegotowej na spotkanie

Zamieszczono dnia czw., 2020-12-10 09:01

Obcy istnieją, ale nie chcą, byśmy się o nich dowiedzieli - gdyby tak się stało, wybuchłaby panika, ponieważ ludzkość nie jest jeszcze na to gotowa – mówi były szef izraelskiego programu kosmicznego, prof. Chaim Eszed, w wywiadzie dla dziennika „Jediot Achronot”. Jak podkreśla gazeta, prof. Eszed jest jedną z najbardziej szanowanych osób zajmujących się kosmosem w Izraelu.

„Amerykanie, Rosjanie, Japończycy i Chińczycy współpracują ze sobą i zgadzają się, że nie można podać tego do wiadomości publicznej, a tymi, którzy żądają, by nie podawać są oni: ·»Galaktyczna Federacja«” – twierdzi profesor Eszed i dodaje enigmatycznie, że prezydent USA Donald Trump "niemal to odkrył".


Na pytanie, czemu kosmici zwlekają z ujawnieniem się Ziemianom, tłumaczy, że „wywoła to panikę i ludzkość upadnie”. „Wszystkich ogarnie szaleństwo, rynki się załamią, nie będzie co jeść, ludzie staną się kanibalami, (...) ujawnią się wszelkie mroczne instynkty” – przestrzega prof. Eszed.

Jednocześnie były szef izraelskiego programu kosmicznego uspokaja, że kosmici „nie są tym zainteresowani”. „Wręcz przeciwnie, cały czas obserwują - a doniesień na ten temat jest sporo -wydarzenia związane z bronią atomową na świecie, monitorują wszystkie bazy broni jądrowej” – zapewnia.

Jako przykład pozytywnej ingerencji obcych podaje kryzys kubański w 1962 roku. „To nie tylko szczęście, że Rosjanie w Zatoce Świń nie użyli broni jądrowej przeciw Amerykanom. Ktoś temu zapobiegł. Nie wątpię, że bez nich ludzkość już by się zgładziła. Chcą ludzkości powiedzieć: dzieci, uspokójcie się” – zaznacza.

„Istnieje porozumienie między rządem USA a obcymi – nie mogę tego udowodnić i rozumiem, że brzmi to jak teoria spiskowa – ale umowa jest taka, że "Federacja Galaktyczna" ma dziewięć organów zaawansowanych kosmitów różnego rodzaju, którzy podpisali z nami kontrakt na przeprowadzanie tutaj eksperymentów – cytuje byłego pracownika izraelskiego ministerstwa obrony „Jediot Achronot”.


Profesor zapytany o to, co ich interesuje na Ziemi, wyjaśnia, że są ziemskie zasoby: „woda w ilościach nigdzie indziej nie występujących, wszelkiego rodzaju rośliny, zwierzęta”. „Oni też badają i próbują zrozumieć całą tkankę wszechświata i chcą byśmy im pomagali” – mówi profesor.

W dalszej część wywiadu Izraelczyk udziela informacji na temat sposobu podróżowania kosmitów (podobnego do podróży w czasie pokazanej w filmie „Interstellar”), ich wyglądu (mają występować w wielu formach, a niektórzy mogą zmieniać kształty) i najbliższego miejsca pobytu (podziemna baza na Marsie).

Co do pojazdu kosmitów to według byłego szefa izraelskiego programu kosmicznego „duży statek kosmiczny jest proawie wielkości małego miasta". „Wychodzą z niego małe statki – większość z nich jest zautomatyzowana, obsadzone inteligentnymi robotami. Na początku przyślą takie roboty, prymitywne z ich punktu widzenia, lub wiadomość, którą będziemy musieli odszyfrować” – opisuje profesor.


Kiedy dojdzie do naszego spotkania z kosmitami, „nasza wiedza dokona skoku o tysiące lat, będziemy zdolni do antygrawitacji, będziemy mogli przemieszczać się między układami planetarnymi, a religia straci kontrolę, jaką ma dzisiaj” – nakreśla swoją wizję profesor Eszed. „Obcy nie wierzą w religię, wierzą w rozszyfrowanie tkanki wszechświata, który nie jest Bogiem, a jest matematyką” – podkreśla były szef izraelskiego programu kosmicznego.

Jak podkreśla „Jediot Achronot” prof. Eszed jest jedną z najbardziej szanowanych osób zajmujących się kosmosem w Izraelu. Przez 29 lat stał na czele izraelskiego programu kosmicznego w ministerstwie obrony i jako inżynier aeronautyki był bezpośrednio odpowiedzialny za wystrzelenie pierwszego izraelskiego satelity wywiadowczego Ofek 1 w 1988 roku.


Rozmowa opublikowana w weekendowym wydaniu dziennika była elementem promocji najnowszej książki Eszeda pt. „Wszechświat poza horyzontem”, wydanej przez wydawnictwo „Jediot Achronot”.

 

Źródło: PAP

foto/domena publiczna